
W pracy spędzamy około jednej trzeciej naszego życia. Z tego względu bardzo ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków w miejscu pracy. Jak zdrowo odżywiać się w pracy? Jakie zdrowe jedzenie można o niej zabrać? O tym wszystkim można przeczytać w poniższym artykule. Gotowi? No to zaczynamy!
Drugie śniadanie
Drugie śniadanie warto skomponować z produktów, które dostarczą naszemu organizmowi energii na wiele godzin. Co zatem wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest jogurt naturalny, maślanka, ale także kefir. Warto do nich dodać pokrojony owoc, a także otręby owsiane, pszenne albo gryczane. Do takiej mieszanki można dorzucić jeszcze orzechy włoskie lub laskowe, migdały, pestki dyni czy nasiona słonecznika. Zadbajmy, żeby drugie śniadanie było bogate w błonnik, który pęczniej w żołądku i daje poczucie najedzenia się na kilka godzin.
Drugim śniadaniem może być także banan albo owsianka. Niektórzy z nas wybiorą standardową opcję kanapki. Jednak warto sporządzić ją na bazie ciemnego pieczywa, chudej wędliny dodać dużo warzyw (ogórek, pomidor, sałata, pietruszka, papryka).
Obiad w pracy
Oczywiście czasami idziemy na łatwiznę i całą ekipą zamawiamy obiad z firmy cateringowej. Od czasu do czasu nie jest to złym rozwiązaniem, ale warto obiad do pracy przygotować sobie wcześniejszego dnia. Bazę do niego powinien stanowić jeden z następujących produktów: kasza, makaron, ciemne pieczywo, ryż. Do nich można dodać mięso lub rybę.
Przykładowo, danie do pracy z makaronu pełnoziarnistego możemy przygotować w dwadzieścia minut. Do makaronu wystarczy dodać ugotowane brokuły, tuńczyka albo ser feta. Wystarczy te składniki skropić octem balsamicznym. Taka sałatka sprawdzi się jako danie na zimno, a jeśli mamy taką możliwość, możemy pogrzać danie. Inne wyjście to indyk z cukinią, pomidorami i cebulą. To także proste i bardzo sycące danie.
W zdrowym ciele, zdrowy duch!
Zdrowe żywienie ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. To, co jemy, wpływa na kondycję organizmu, nasz nastrój i wygląd. Dlatego warto przywiązywać wagę do posiłków. Idealnie, gdy oprócz zdrowych dań, do naszego życia wprowadzimy aktywność fizyczną! Siłownia, zajęcia fitness czy bieganie to doskonały sposób na poprawę sylwetki i solidną porcję endorfin. Jeśli nasz plan dnia nie pozwala na regularne uczęszczanie na sportowe zajęcia, a mamy odpowiednie miejsce w domu, możemy zakupić np. bieżnię lub zorganizować siłownię. Pożyczki pozabankowe mogą pomóc w remoncie czy zakupie potrzebnego sprzętu. Warto także wiedzieć, że pożyczki pozabankowe często możemy spłacać w ratach, dzięki czemu możemy zaplanować taki wydatek w domowym budżecie. Pamiętajmy jednak o regularnej spłacie – pożyczki pozabankowe podlegają takiemu samemu obowiązkowi zapłaty, jak pożyczki w banku.