Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Zadbaj o zdrowie po kontuzji

kontuzja

Kontuzje sportowe mogą mieć bardzo różny charakter. Niektóre są bardziej poważne, wymagają bardziej specjalistycznego leczenia, inne są lżejsze. Jeżeli mamy do czynienia ze sportową kontuzją, to lekarzem właściwym będzie specjalista ortopeda. W mieście Bydgoszcz mamy do czynienia z wieloma lekarzami o tejże specjalizacji. Aby móc mówić o właściwym leczeniu oraz rekonwalescencji, potrzeba jest trafić do wysokiej klasy specjalistów. Dbając o zdrowie po kontuzji, nie można przegapić oferty dobrego Centrum Medycznego.

Charakterystyka przychodni ortopedycznej

Do podstawowych zadań lekarzy w tejże przychodni ortopedycznej należy diagnostyka oraz leczenie chorób oraz urazów związanych z układem kostno-stawowym. Poza tym mowa jest także o leczeniu wad wrodzonych oraz nabytych. Oprócz owej diagnostyki urazów i chorób, do zadań lekarzy należy kwalifikacja do zabiegów oraz operacji chirurgicznych. Mowa głównie o zabiegach przeprowadzanych w ramach Chirurgii Jednego Dnia.

 Zabiegi ortopedyczne

W ramach poradni ortopedycznej wykonywana jest diagnostyka urazów, złamań, zwichnięć, wykonywanie opatrunków gipsowych czy też opatrunków miękkich. W ramach Chirurgii Jednego Dnia możemy mówić o bardziej skomplikowanych zabiegach. Można do nich zaliczyć:

  • rekonstrukcja więzadeł przednich,
  • artroskopia diagnostyczno-operacyjna dotycząca stawów kolanowych,
  • operacje korekcyjne dotyczące stóp oraz rąk. (operacje dotyczące cieśni nadgarstka, ganglionów ręki, przykurczy Dupuytrena, nerwiakowatości Mortona, palca zatrzaskującego, palucha koślawego, palca młotkowatego),

Poza podstawowymi usługami, należy również wskazać na takie usługi jak zdjęcie szwów, zmiana opatrunków, iniekcje okołostawowe.

 Nie tylko fachowa opieka lekarska

Udając się do poradni ortopedycznej chcemy trafić na odpowiedniego fachowca. Warto zatem przed wizytą zasięgnąć opinii na temat poszczególnych lekarzy. Jednakże nie mniej ważnym aspektem jest jakość sprzętu, którym dysponuje dana poradnia. Dzisiaj mamy do czynienia z poradniami, w których sprzęt odznacza się bardzo wysoką jakością. Między innymi możemy tutaj wskazać na taki sprzęt jak RTG, USG stawów, pełen zakres badań laboratoryjnych, tomograf komputerowy czy też rezonans magnetyczny. Liczy się nie tylko fakt posiadania takiego sprzętu, lecz także jego jakość, także jego dokładność wykonywania badań.

Leczenie wszelkiego rodzaju urazów wymaga dobrego specjalisty, wymaga bardzo dobrej jakości sprzętu. Jednakże potrzeba także cierpliwości, potrzeba tego, aby po wyleczeniu podjąć odpowiedniego rodzaju rehabilitację. W tym względzie także można udać się do przychodni ortopedycznej. W wielu takich miejscach mamy do czynienia nie tylko z lekarzami ortopedami, lecz także z fizjoterapeutami. Tego aspektu po przebytych urazach również nie można zaniedbać. W odniesieniu do każdego rodzaju urazów mechanicznych istotnym elementem jest czas. To on gra bardzo ważną rolę i nie wolno przyspieszać procesu ich leczenia, aby nie doszło do odnowienia kontuzji.

Więcej informacji na www.athleticomed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadbaj o zdrowie po kontuzji

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0