Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak zadbać o zdrowie intymne?

kobieta

Odpowiednie dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko zachować zdrowie, ale również komfort, nie doprowadzając do pojawienia się infekcji. Już nawet kilkunastoletnie dziewczynki powinny być uczone jak dbać o swoje obszary intymne, by na długo cieszyć się dobrym samopoczuciem. Należy podkreślić, że stale nawracające lub nieleczone infekcje intymne mogą spowodować równe poważniejsze następstwa zdrowotne, a nawet doprowadzić do bezpłodności.

Zapalenie pochwy – częsta kobieca dolegliwość

Jedną z najczęstszych kobiecych dolegliwości jest zapalenie pochwy. Dlaczego lubi nawracać i co jest jego przyczyną?

Zapalenie może pojawić się w wyniku kontaktów seksualnych z osobą zarażoną, po korzystaniu z basenu czy publicznej sauny, poprzez noszenie nieprzewiewnej bielizny i obcisłych spodni, które uniemożliwiają zachowanie zdrowej wymiany gazowej między skórą a środowiskiem. W wielu przypadkach do zapalenia dochodzi w wyniku zażywania antybiotyków, które jak wiadomo niszczą całą mikroflorę organizmu, włącznie z tymi dobrymi bakteriami.

Jak walczyć z zapaleniem pochwy w domu?

Doskonałą i najszybszą metodą jest stosowanie probiotyków dopochwowych. Warto wybrać takie preparaty, które posiadają różne szczepy bakterii dostosowane do mikroflory Polek. Jednym i najnowocześniejszym z nich jest inVag, o którym można więcej poczytać na stronie www.invag.pl.

Dodatkowo warto wspomóc domowe leczenie preparatami ziołowymi. Najlepsze są nasiadówki z rumianku, które należy stosować nawet kilka razy dziennie. Poza tym niezbędna jest konsultacja lekarska, szczególnie wtedy, gdy domowe leczenie nie daje szybkiej poprawy, pojawiają się też inne dolegliwości lub infekcja nawraca.

Zdrowie intymne kobiety jest wyjątkowo ważne, ponieważ zapewnia jej zdrowie i dobre samopoczucie, a także pozwala bezpiecznie zajść w przyszłości w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Każda kobieta powinna zwracać uwagę na własny organizm, a w razie pojawienia się niepokojących objawów, szybko rozpoczynać leczenie. Na szczęście w dzisiejszych czasach można zacząć terapię już w domu, podczas oczekiwania na termin konsultacji lekarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak zadbać o zdrowie intymne?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0