Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród młodych osób, jak i tych w wieku średnim. Medycyna estetyczna w dużej mierze skupiona jest na profilaktyce i opóźnieniu starzenia się skóry, a w kolejnym etapie leczenia pozwala na rekonstrukcję i odbudowanie zmienionej pod wpływem lat skóry. Licznie powstające kliniki medycyny estetycznej gwarantują swoim pacjentkom szeroki wachlarz zabiegów odmładzających, ujędrniających i upiększających.

Grupy docelowe

Coraz częściej z oferty klinik medycyny estetycznej korzystają nie tylko dojrzałe kobiety, ale i młode dziewczyny, które w ramach profilaktyki chcą opóźnić efekty starzenia skóry stosując delikatne zabiegi. Najnowszą grupą docelową dla klinik medycyny estetycznej są mężczyźni, którzy z dużym zainteresowaniem i chęcią korzystają z bogatej oferty salonów. Współcześni mężczyźni nie stronią od zabiegów kosmetycznych, ponieważ bardzo istotny jest dla nich wygląd, a co za tym idzie dobre samopoczucie.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Ekskluzywne salony piękności gwarantują swoim pacjentkom i pacjentom najnowsze rozwiązania, podkreślające naturalne piękno. Niwelują przy tym nie tylko niedoskonałości, widoczne efekty starzenia się skóry, ale i relaksują oraz odprężają. Najpopularniejszymi zabiegami, z których korzystają młode kobiety są peelingi owocowe i kwasowe, peelingi kawitacyjne i diamentowe, mezoterapia bezigłowa oraz mikrodermabrazja. Zabiegi te mają na celu oczyścić skórę, nawilżyć, ujędrnić i usunąć martwy naskórek, dzięki czemu skóra zyskuje świeży i promienny wygląd. Bardziej inwazyjne zabiegi stosowane są przez klientki, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak i te ze skórą dojrzałą. Do zabiegów bardziej inwazyjnych można zaliczyć wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej w zmarszczki, które najczęściej powstają w okolicy oczu, ust i czoła. Coraz bardziej popularnym w Polsce jest stosowanie osocza bogatopłytkowego, zwanego inaczej wampirzym liftingiem, który ujędrnia, poprawia ukrwienie i uelastycznia skórę.

Laseroterapia – najnowocześniejsza metoda walki z niedoskonałościami

Laseroterapia bazuje na leczniczych właściwościach wiązki światła, której parametry dostosowywane są do typu i stanu skóry klientów. Pacjenci borykający się z problemem plam, bruzd i blizn mogą cieszyć się wspaniałymi efektami po zastosowaniu kilku serii laseroterapii. Efektem zastosowania lasera jest stymulacja skóry do wytwarzania kolagenu, który regeneruje zmienione chorobowo miejsce. Laseroterapia ma również zastosowanie w długotrwałym pozbywaniu się zbędnego owłosienia z naszego ciała. Energia pochodząca z naświetlania zostaje pochłaniana przez melaninę, znajdującą się w włosku i przekształcana w energię termiczną, która powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i zahamowanie wzrostu włosa. Aby efekt był widoczny i skuteczny, należy poddać się kilku seriom zabiegów. Kraków jest miejscem, gdzie z powodzeniem możemy znaleźć odpowiednią klinikę oferującą wymienione zabiegi. Jednym z takich miejsc jest Klinika Medycyny Estetycznej Medistica, w której pracująca wykwalifikowana kadra specjalistów świadczy wysokiej jakości usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Nowoczesny mężczyzna

Współczesny mężczyzna nie wstydzi się zadbać o swój wygląd. Panowie coraz częściej sięgają po zabiegi medycyny estetycznej i udają się do specjalistów, ponieważ zadbany i świeży wygląd utożsamiany jest z sukcesem. Zabiegi oferowane mężczyznom skupiają się na ich najważniejszych potrzebach oraz polepszają samopoczucie i zwiększają pewność siebie. W ofercie dla panów znajdziemy zabiegi powiększania penisa kwasem hialuronowym, konsultacje urologiczne, laserowe usuwanie zmian skórnych, zabiegi usuwające żylaki oraz zamykające naczynka krwionośne. Z biegiem lat skóra na twarzy wiotczeje, dlatego w ofercie dla panów przewidziany jest również autonomiczny przeszczep tłuszczu bogatego w komórki macierzyste, który wypełnia ubytki powstałe na skutek

http://medistica.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabiegi medycyny estetycznej

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0