Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Xenical (Orlistat) – opinie, cena i efekty tabletek na odchudzanie

Xenical

W większości przypadków nadwaga wiąże się z przejadaniem się i brakiem ruchu, ale w odosobnionych sytuacjach zaburzenia hormonalne, zaburzenia endokrynologiczne i choroby przewlekłe mogą stać się warunkiem jej pojawienia się. A pierwszym krokiem do uzdrowienia jest usunięcie pierwotnej przyczyny. W zaawansowanych etapach nadmierna waga przybiera groźną formę, a z kosmetycznego defektu zmienia się w zjawisko, które stanowi zagrożenie dla życia. W tym przypadku wzrost tkanki tłuszczowej wynosi ponad 20% normy. Ta forma otyłości jest wskazaniem do stosowania tabletek odchudzających na receptę Xenical. Wcześniej produkt ten nosił nazwę Orlistat.

Zasada działania tabletek na odchudzanie Xenical

Aktywny składnik tego produktu to orlistat, który jest zdolny do blokowania lipaz, związku chemicznego odpowiedzialnego za rozkład tłuszczów, które dostają się do organizmu poprzez żywność. Tabletki tłumią ich wchłanianie, a niechciany tłuszcz jest bezpiecznie wydalany z organizmu wraz z kałem. Xenical bez recepty jest w Polsce niedostępny, trzeba udać się do lekarza, aby bezpiecznie rozpocząć stosowanie tych tabletek na odchudzanie.

Tabletki na odchudzanie na receptę Xenical można stosować w następujących przypadkach:

 • Otyłość związana z niewłaściwym odżywianiem w połączeniu z dietą niskokaloryczną i fizykoterapią. W tym przypadku wskaźnik masy ciała (BMI) osoby może wynosić od 25 do 30 lub więcej.
 • Osoby cierpiące na otyłość związaną z zaburzeniami metabolicznymi, a także z ryzykiem miażdżycy, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

Tabletki na odchudzanie Xenical – efekty

Jak już wspomniano, orlistat jest głównym składnikiem aktywnym kapsułek Xenical. Jego misją jest zapobieganie przenikaniu tłuszczów do organizmu. W praktyce jego działanie jest następujące. Substancja zakłóca pracę enzymu lipazy, który jest odpowiedzialny za rozkład tłuszczu pokarmowego do poziomu strawnego. W rezultacie nierozdzielony tłuszcz jest wydalany w naturalny sposób z kałem. Nie uzyskując pożądanego tłuszczu, ciało zaczyna rozumieć, że nadejdą trudne czasy i aktywuje sposób wydawania wcześniej zgromadzonych rezerw lipidów.

Składnik orlistat – efekty osiągane podczas stosowania

 • Utrata masy ciała o około 20-30%
 • Składnik nie jest wchłaniany do krwi
 • Nie wpływa na narządy wewnętrzne i układy
 • Nie uzależnia.

Trzeba jednak pamiętać, że tabletki na nadwagę zapobiegają wchłanianiu lipidów i witamin rozpuszczalnych w lipidach, dlatego należy wzmocnić organizm kompleksem witamin D, A, E, K i beta-karoten.

Tabletki Xenical – opinie użytkowników

Z otyłością zmagałam się od 15 lat, wypróbowałam różne diety od kapuścianej do kopenhaskiej, efekt był niewielki a te kilka kilogramów, które straciłam szybko powróciły ze zdwojoną siłą. Zaczęłam mieć problemy z nadciśnieniem, podczas wizyty u lekarza dowiedziałam się o tabletkach na odchudzanie Xenical, którym składnikiem aktywnym jest orlistat opinie lekarza domowego były pozytywne, więc poprosiłam o receptę. Zaczęłam przestrzegać diety niskokalorycznej, która zapewniła ograniczenie stosowania tłuszczów i przyjmowałam jedną kapsułkę tj. 120 miligramów 3 razy na dobę. Po dwóch miesiącach stosowania tabletek Xenical efekty były zdumiewające. Przed rozpoczęciem kuracji ważyłam 97 kg, po 2 miesiącach przyjmowania tego preparatu moja waga osiągnęła 70 kg.

Xenia, 36 lat

Gdy przekroczyłem 40 rok życia, moja aktywność fizyczna znacznie się zmniejszyła i dostrzegłem, że zaczynam mieć problemy z nadwagą. Codzienna gimnastyka nie przynosiła efektu, więc postanowiłem skonsultować się z dietetykiem i lekarzem. Poinformowano mnie, że mogę kupić tabletki Xenical na receptę i stosować przez dwa miesiące, dzięki czemu będę miał możliwość utraty nawet 30% wagi. Nie zastanawiałem się i wykupiłem receptę. Podczas posiłków przyjmowałem jedną tabletkę, lekarz powiedział, że jeśli nie będę jeść tłuszczów, lecz tylko warzywa, owoce lub inne chude jedzenie, mogę pominąć przyjmowanie dawki leku. Jednak dla szybszego efektu przyjmowałem 3 tabletki dziennie popijając zawsze szklanką wody. Wiedziałem, że, działanie głównego składnika orlistatu aktywnie rozpoczyna się dzień lub dwa po spożyciu, więc oczekiwałem efektów. Po zakończonej kuracji, która trwała 3 miesiące schudłem 24 kilogramy.

Jerzy, 28 lat

To tylko nieliczne z opinii o Xenical jakie otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową. Więcej opinii o Xenical znaleźć można na forach o odchudzaniu. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach pod artykułem! Działa na was Xenical, czy też nie?

Tabletki na odchudzanie Xenical – cena

Cena Xenical jest zależna od sposobu zamówienia produktu. Zamawiając tabletki z konsultacją lekarską online, Xenical cenę osiągnie na poziomie 498 złotych za 84 tabletki. Produkt zostanie wysłany przez aptekę z jednego z krajów UE. Jest to dobra i wygodna opcja dla osób, które nie mają czasu chodzić do lekarza. Cena tabletek ze składnikiem orlistat na receptę wynosi 275 złotych.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu Xenical

Xenical jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:

 • Przewlekłe choroby przewodu pokarmowego i woreczka żółciowego.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Wiek do 18 lat.
 • Pragnienie utraty wagi przy niewielkiej nadwadze bez dodatkowego wysiłku.
 • Ostrożnie i pod nadzorem lekarza tabletki należy przyjmować przy bulimii, chorobach nerek i układu moczowego i cukrzycy.
6 komentarzy
 1. Efka pisze:

  Brałam kiedyś Xenical ale postawiłam w końcu na zdrową dietę i to był strzał w dziesiątkę! W sumie to przerwałam kuracje, ale chyba wolę naturalne odchudzanie…

 2. malaMi pisze:

  Orlistat sprawdził się choć dietetyk powiedziała mi żebym uważała na ten specyfik.

 3. Aldona pisze:

  Kupię Xenical. Ktoś, coś?

 4. kozneb pisze:

  Sprzedam xenical.

 5. mp pisze:

  Jerzy lat 28 pisze, że jak przekroczył 40 r.ż to jego aktywność fizyczna znacznie się zmniejszyła…..
  Antycypował czy co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Xenical (Orlistat) – opinie, cena i efekty tabletek na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 4 min
6