Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wygodny materac jednoosobowy

sen

Wbrew pozorom materac dla jednej osoby może być bardzo wygodny. Wystarczy wybrać odpowiedni model, na przykład komfortowy i szeroki materac 110×200 cm. Na nim wyśpi się wygodnie nawet ktoś o większych gabarytach ciała lub osoba, która w nocy często zmienia swoją pozycję. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając materac dla jednej osoby i na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy i polecamy najlepsze materace.

Materac 110×200 cm dla jednej osoby

Jeśli istnieje możliwość wyboru materaca w takim rozmiarze, będzie to doskonałe rozwiązanie. Niekiedy warto poświęcić nawet nieco przestrzeni w sypialni i móc się cieszyć komfortem i dodatkowym miejscem do spania.

Na jaki model materaca warto się zdecydować? Dzisiaj producenci oferują materace 110×200 cm wykonane z różnych materiałów. Przykładem mogą być nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe i Multipocket, które bardzo różnią się od tych tradycyjnych:

  • każda sprężyna umieszczona jest w indywidualnej kieszeni i działa niezależnie od pozostałych,
  • materac wyposażony jest w znacznie większą ilość różnego rodzaju sprężyn,
  • sprężyny nie są dla użytkownika w ogóle odczuwalne, a sam materac jest bardzo wygodny.

Do jednoosobowych łóżek można też polecić materace z pianki termoelastycznej, która dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika, ekologiczne materace kokosowe, praktyczne lateksowe i profilowane. Każdy materiał zachowuje się nieco inaczej w kontakcie z ciałem ludzkim, dlatego warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów, a nawet wypróbować materac w sklepie.

Jak zoptymalizować swój materac 110×200 cm?

Dziś wielu producentów umożliwia samodzielne zaprojektowanie materaca. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ klient dopasowuje go do swoich preferencji i do budowy ciała. Kiedy wiadomo już, z jakiego materiału produkt będzie wykonany, trzeba wybrać też jego twardość. Większość firm oferuje:

  • materace miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Ten parametr powinien być dopasowany do wagi i wzrostu. Producenci tacy jak Kaszmirowysen.pl na swoich stronach umieszczają dokładne opisy tego, w jaki sposób wybrać stopień twardości, aby wybrany materac 110×200 cm spełniał oczekiwania. Jest to ważne, ponieważ taki materac we właściwy sposób podpiera kręgosłup i nie wywołuje żadnych ucisków. Znacznie łatwiej jest dopasować twardość materaca jednoosobowego, niż dla dwóch osób, szczególnie jeśli są to osoby o różnej budowie ciała. Osoby śpiące w pojedynkę mają więc przewagę w postaci materaca skrojonego na ich miarę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wygodny materac jednoosobowy

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0