Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wyglądają zabiegi mezoterapii?

odmłodzona skóra

Mezoterapia to szeroka gama zabiegów pielęgnacyjnych, które charakteryzują się tym, że są niezwykle skuteczne, bezpieczne i odpowiednie dla każdego typu skóry. Ich celem jest przede wszystkim poprawa wyglądu skóry, rewitalizacja jej i usunięcie efektów starzenia. Dzięki wykorzystaniu różnych technik mezoterapia może mieć różny przebieg i wykorzystywać różne rodzaje metod pobudzania i regenerowania tkanek skórnych. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich metod, które stosuje mezoterapia, jest efekt zdrowej, odmłodzonej skóry, pozbawionej zmarszczek, przebarwień i niedoskonałości.

Zabiegi mezoterapii

Istnieją różne rodzaje mezoterapii. Jednym z najpopularniejszych jest mezoterapia igłowa, inaczej iniekcyjna, polegająca na dostarczeniu skórze właściwej aktywnych substancji odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, peptydy biomimetyczne i mikroelementy. Aplikacja substancji dokonywana jest za pomocą strzykawki i igły. Zabieg polega na śródskórnym  podaniu w miejscu potrzebującym rewitalizacji kilku – kilkunastu dawek w odległości około 1 cm za pomocą igły. W trakcie zabiegu pod skórą powstają grudki z preparatem, które po kilkudziesięciu godzinach wchłaniają się i znikają, sprawiając, że skóra staje się elastyczna, odpowiednio nawilżona i odżywiona. Do zabiegu nie jest wymagane żadne uprzednie specjalne przygotowanie, mezoterapia igłowa może być wykonywana przez cały rok, na każdym typie skóry. Bardzo istotne jest, że nie obciąża wątroby, nie wymaga przyjmowania doustnych preparatów, jest bezpieczna i skuteczna.

Wykorzystanie osoczabogatopłytkowego

Do tego typu metod należy także zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który polega na ostrzykiwaniu wybranego miejsca osoczem, powstałym z odwirowanej krwi. Wysokie stężenie płytek, którym wyróżnia się osocze bogatopłytkowe, przynosi niezwykłe efekty w walce ze zmarszczkami i wiotkością skóry. Metodą, która również bazuje na pobudzaniu skóry za pomocą drażnienia jej poprzez nakłuwanie dużą ilością igiełek jest derma roller. Technika ta polega na używaniu obrotowego wałeczka pełnego małych, ostrych igiełek. Dla tych, którzy drżą przed kontaktem z igłą idealnym rozwiązaniem będą zabiegi mezoterapii bez użycia igły. Mezoterapia bezigłowa bazuje na nowoczesnej technologii i wykorzystuje zjawisko elektroporacji. Dzięki specjalnym urządzeniom kosmetycznym aktywne preparaty wprowadzane są w błony skóry bez konieczności używania igły. Innymi metodami wykorzystującymi prąd elektryczny i ultradźwięki są sonoforeza i jonoforeza – mniej popularne, lecz równie skuteczne i bezpieczne.

Więcej informacji na >>> http://mezoterapia.pl/cennik-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak wyglądają zabiegi mezoterapii?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0