Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wyciskarki – inwestycja czy niepotrzebny wydatek?

burak

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna staje się wersja życia „fit”. W mediach roi się od porad typu: jak utrzymać dobrą sylwetkę, jak zrzucić zbędne kilogramy lub kiedy jest odpowiedni czas na trening. Internet przesycony zdjęciami doskonałych, wyrzeźbionych ciał stał się normą, a ludzie zaczęli rzeczywiście bardziej o siebie dbać.

Pomysłów i gadżetów wspomagających proces chudnięcia, czy poprawy kondycji jest wiele. Zaczynając od siłowni, przez zmianę nawyków, na dobrze dobranej diecie kończąc. Jak jednak osiągnąć cel i nie dać się przy tym naciągnąć?

Wyciskarki do soków

Jednym ze sprzętów, które zdecydowanie pomogą nam w zmianie nawyków żywieniowych są wyciskarki. Ze względu na przesycone ilością cukru, konserwantów i totalnie pozbawione witamin soki z marketów, warto zrobić taki napój samemu, w zaciszu własnego domu. To nie tylko doda nam energii na cały dzień, ale zaaplikuje sporą dawkę witamin. To bardzo dobry pomysł dla osób, które nie przepadają za owocami i warzywami, a chcą zrzucić kilak kilogramów lub zwyczajnie zacząć się zdrowo odżywiać, gdyż w jednej szklance takiego soku może być zawarte kilka porcji wybranego produktu.

Jak to działa?

Wyciskarki do owoców lub warzyw posiadają mechanizm oparty na ślimakowych wałkach, które miażdżą pokarm ostatecznie pozwalając wytłoczyć pyszny sok. Czysty i przejrzysty napój gromadzi się w jednym zbiorniku, natomiast suche odpady (tak zwana pulpa) w drugim. Zazwyczaj taka wyciskarka składa się z pokrywy z wlotem, do której wrzuca się kawałki warzyw i owoców; wspomnianego ślimaka, sita odcedzającego, oraz miski zbiorczej z wylotami. To główne części wyciskarki do warzyw i owoców. Dostępne są również nakładki do smoothie bądź sorbetów. Taką maszynę można swobodnie rozebrać na części i umyć bardzo sprawnie pod bieżącą wodą. Niektóre części można również myć w zmywarce.

Decydując się na zmianę nawyków żywieniowych trzeba liczyć się z regularnym spożywaniem warzyw i owoców. Każdy dietetyk lub trener personalny doradzi jedzenie mniej więcej pięciu porcji warzyw i owoców. Osobom, które mogą mieć problem z kontrolowaniem tego typu zaleceń poleca się właśnie picie soków z wyciskarek. To doskonały pomysł również na „przemycenie” sporej dawki witamin dzieciom między posiłkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyciskarki – inwestycja czy niepotrzebny wydatek?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0