Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wyciskane soki – samo zdrowie!

sok

Wyciskanie soku wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Soki dostarczają organizmowi wiele cennych witamin oraz substancji odżywczych. Z racji, iż soki nie posiadają błonnika, to bardzo szybko trafiają one prosto do krwioobiegu z cennymi substancjami.

Z całą pewnością, warto używać wyciskarki każdego dnia. Wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw charakteryzują się na pewno cichą pracą na wolnych obrotach. Przede wszystkim, powolne obroty sprawiają, że sok nie utlenia się, dzięki czemu na jego powierzchni nie gromadzi się piana charakterystyczna dla soku z sokowirówek.

Jak ważna jest wyciskarka do soków?

Jest to bardzo ważne, gdyż wolne obroty, pozwalają zachować wyciskarce cenne substancje odżywcze. Domowe wyciskarki uzyskują sok w wyniku obracania się ślimaka, który równomiernie zgniata owoce oraz warzywa. Warto również wiedzieć, iż wyciskarki soków wspaniale również radzą sobie z obróbką różnych traw oraz liści, na przykład trawy pszenicznej czy też liści pokrzywy. Niektóre wyciskarki wyposażone są w przycisk, za pomocą którego możliwa jest regulacja obrotów. Dzięki temu, można dostosować tempo wyciskania soku z różnych surowców. Wyciskarki do warzyw wspaniale radzą sobie z tak naprawdę każdym warzywem. Można robić wspaniałe odżywcze soki z ziemniaków, kapusty, sałaty, a nawet i brokuła czy też kalafiora. Wyciskarki do owoców idealnie sobie radzą z wszelkimi owocami, nawet tymi bardzo miękkimi, takimi jak: czerwone, smaczne truskawki czy też fioletowe, pełne antyoksydantów borówki. Wyciskanie soku możliwe jest również na przykład z owoców takich jak mango czy malina.

Zdecydowanie, wyciskarki soków bardzo dobrze sobie radzą z wszelkimi cytrusami, takimi jak między innymi: czerwone oraz różowe grejpfruty, cytryny, czy też na przykład pomarańcze. Wyciskanie soku cechuje się także bardzo niskim poborem energii. Domowe wyciskarki nie zajmują zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie. Występują one w różnych kolorach oraz kształtach, więc z pewnością każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiedni wariant. Wyciskanie soku, powinno wejść każdemu w nawyk, tak aby profilaktycznie dbać o zdrowie. Wyciskarki pozyskują pyszny oraz bardzo smaczny sok, więc powinien on smakować zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyciskane soki – samo zdrowie!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0