Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wybrać odzież sportową?

kobieta na siłowni

Na temat odzieży sportowej napisano i powiedziano już naprawdę wiele. Producenci na każdym kroku przekonują nas do swoich innowacyjnych rozwiązań, chwalą się najnowocześniejszymi technologiami, przy udziale których powstała lub w które została wyposażona dana odzież, a grono blogerów i trenerów fitness nakłania do skorzystania z oferty takiego a takiego producenta. Gdzie leży prawda i jak najlepiej kupować odzież sportową? Zobaczmy.

Droga odzież sportowa znaczy dobra?

Okazuje się, że nadal pokutuje mit drogiej odzieży sportowej. – Wiadomo, że drogie nie jest i nie może być synonimem dobrego. Ale w całym stwierdzeniu jest jednak ziarenko prawdy. Umówmy się. Dobry materiał musi kosztować. Ale oczywiście wszystko w granicach normy. Podobnie rzecz się ma z wykorzystanymi technologiami, które nie są tylko chwytem marketingowym. Najwięksi producenci odzieży sportowej prześcigają się w wymyślaniu i opatentowaniu rozwiązań mających zapewniać komfort – mogą to być specjalne włókna, krój, ułatwiające dopasowanie szwy czy wiele innych rozwiązań. – mówi przedstawiciel jednego z najpopularniejszych internetowych sklepów sportowych allsports.pl.

Jak dobrać rozmiar?

Często powtarzanym mitem dotyczącym odzieży sportowej jest tym, że musi ona być luźna i nie krępować ruchów. – Oczywiście odzież sportowa nie może krępować ruchów, ale wiele osób mylnie rozumie to jako przyzwolenie na kupowanie zbyt dużych koszulek czy spodenek. Warto wiedzieć, że większość dostępnej na rynku odzieży wykonana jest z materiałów, które mają wchłaniać pot i odciągać go od skóry. Trudno, by koszulka, która nie przylega do ciała to robiła. Za duża odzież nie spełnia swojej funkcji, dodatkowo będzie stwarzać zagrożenie zahaczenia o coś lub potknięcia się. – dodaje specjalista z serwisu futbolsport.pl.

Gdzie kupić odzież sportową?

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest kupowanie przez Internet – dotyczy to również odzieży sportowej. Za tym rozwiązaniem przemawia wygoda oraz ceny – bo sklepy internetowe zazwyczaj oferują oryginalne produkty w cenach niższych niż sklepy stacjonarne. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak wybrać odzież sportową?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0