Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wybrać namiot na biwak?

namiot

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę za miasto, powinieneś pomyśleć o wygodnym i niezawodnym namiocie turystycznym. Obecnie produkowane namioty wręcz zaskakują swoją konstrukcją, funkcjonalnością, a także jakością wykonania. Jak wybrać namiot na biwak, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania?

Wybór idealnego namiotu

Na obecnym rynku oferta namiotów turystycznych jest bardzo duża. Możemy więc wybrać namiot ze względu na jego przeznaczenie, wodoszczelność, wielkość a także szereg innych parametrów, które okazują się być przydatne gdy udajemy się na biwak.

Najpopularniejsze typy namiotów

  • Namioty na plażę – są na ogół niewielkie, bez przedniej ściany. Przeznaczone są do osłony przed wiatrem, słońcem i nie sprawdzają się, jako namioty do nocowania.
  • Namioty kempingowe możemy nabyć w wariancie jedno i dwuosobowym, ale często także mają większe rozmiary.
  • Namioty trekkingowi są idealnym wyposażeniem do turystyki górskiej. Cechują się lekką konstrukcją oraz doskonalą wodoodpornością.
  • Namioty całoroczne to najbardziej nowoczesne i zaawansowane modele turystyczne. Można używać ich latem, zimą. Ich minusem jest jednak wysoki koszt zakupu.

Namiot z uwzględnieniem potrzeb

Niekiedy podróżujemy samotnie, czasem we dwie, a czasem nawet w cztery osoby, co sprawia, że wybierając namiot powinniśmy mieć na uwadze jego wielkość. Warto zdecydować się na namiot większy, dzięki czemu w przyszłości unikniemy tego typu ograniczeń. Warto również wybrać namiot stosunkowo lekki, aby nie był przeszkodą w czasie jego transportu. Najpopularniejszymi modelami namiotów są obecnie kopułowe i tunelowe. To właśnie one są najczęściej wybierane i najbardziej cenione przez użytkowników.

Wybierając namiot warto zwrócić uwagę także na jego udogodnienia. Sprawdźmy czy ma przedsionek, tropik idealny w czasie deszczu, oraz czy sam się rozkłada.

Wybierz namiot stawiając na jakość

Zakup namiotu to koszt kilkudziesięciu złotych, dlatego warto postawić na jakość aby służył nam wiele lat. Powinien być idealny pod względem rozmiaru, wodoszczelny, a jednocześnie lekki i łatwy w transporcie. Idealną propozycję ma dla nas sklep Presto, który oferuje bardzo szeroką i rozległą ofertę. Wszelkie propozycje są nie tylko wysokiej jakości, nowoczesne, innowacyjne i wygodne, ale również cechują się przystępną ceną. Namiot z oferty Presto to propozycja dla osób, które lubią wygodnie podróżować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak wybrać namiot na biwak?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0