Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wybieramy zimowe buty skórzane!

buty

Chłodne zimowe dni wymagają wyboru dobrej jakości obuwia, które zabezpieczy nas przed zimnem. Cechy dobrego obuwia na zimę to również wytrzymała podeszwa i dobra wentylacja. Podeszwa butów na zimę powinna być również antypoślizgowa, ponieważ zimowa auta sprzyja poślizgnięciom. Należy również pamiętać, że każde buty trzeba dopasować do swoich potrzeb i ciała.

Odpowiedni fason

Buty nadadzą zimowej stylizacji uroku lub mogą ją znacznie zepsuć. Rodzaj butów dobieramy zatem do sylwetki. Szczupłe osoby mogą sobie pozwolić na różne modele, natomiast bardziej puszyste osoby powinny wybrać klasyczne modele. Oficerki o klasycznym wyglądzie sprawdzą się bowiem praktycznie u każdej kobiety. Dla posiadaczek szczupłych łydek sprzedawcy oferują ozdobne cholewki kozaków.

Dobra podeszwa i ocieplenie

W zimowych butach często wykorzystuje się różnego rodzaju ocieplenie. Dobrze jeśli jest ono wykonane z naturalnego materiału np. wełny. Naturalne wypełnienie zapewni ocieplenie stopy i zapobiegnie marznięciu. Ważnym elementem obuwia zimowego jest gruba podeszwa. Jej konstrukcja musi być sztywna. Buty muszą być wykonane bardzo dokładnie, tak aby zapewniały szczelność w przypadku deszczu lub śniegu. Podeszwa natomiast powinna wyróżniać się antypoślizgowym kształtem np. mieć specjalne żłobienia.

Materiał

Dobrym wyborem na zimę jest skóra naturalna, która zapewni komfort i wentylację stopy. Wybór rodzaju skóry ma znaczenie estetyczne. Każdy rodzaj skóry dopasowuje się bowiem do stopy i będzie wygodny w użytkowaniu. Unikniemy zatem otarć stopy, które są częstym zjawiskiem zimą.

Zakupy online

Wysokiej jakości buty online możemy zakupić w sklepie internetowym. Dobry opis produktów sprawi, że wybierzemy obuwie dopasowane do konkretnych potrzeb. Ważne jest najpierw ustalenie rozmiaru stopy. Wystarczy zmierzyć wkładkę z naszych codziennych butów lub dokonać pomiaru stopy. Obuwie powinno być 3-5 mm większe niż wyliczony rozmiar stopy.

Pielęgnacja obuwia

Aby cieszyć się dobrym stanem obuwia trzeba o nie odpowiednio dbać. Każdy rodzaj skóry naturalnej wymaga odmiennej pielęgnacji i wyboru dobrych środków czyszczących. Produkty te nadadzą butom świeży wygląd i zadbają o zachowanie dobrej kondycji skóry. Do butów najlepiej wykorzystać bawełnianą ściereczkę, która nie uszkodzi powierzchni skóry. Kolor środków do pielęgnacji musimy dobrać do koloru i rodzaju skóry. Wszelkie wskazówki na temat pielęgnacji najlepiej uzyskać od sprzedawcy. Przed sezonem zimowym dobrym rozwiązaniem jest oddanie butów do profesjonalnej renowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybieramy zimowe buty skórzane!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0