Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Woda do biura – jaki dystrybutor wybrać?

woda

Zapewnienie wody w miejscu pracy w miesiącach letnich należy do obowiązków pracodawcy, bez względu na charakter działalności. Dotyczy to zarówno pracy fizycznej, jak i umysłowej. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zapewnienie swoim pracownikom wody przez cały rok. Mowa tu o wodzie pitnej oraz przeznaczonej do przygotowania kawy, herbaty i zupek typu instant. Jednym z popularniejszych rozwiązań, zapewniających wodę w miejscu pracy są dystrybutory wody.

Jak działa dystrybutor wody do biura?

Zapewnienie wody do biura w miesiącach letnich należy do obowiązków pracodawcy. Jednakże wiele pracodawców decyduje się na stałe zapewnienie wody oraz świeżych owoców. Jest to forma zadbania o najbardziej podstawowe potrzeby pracowników i podniesienie prestiżu firmy oraz efektywności pracy osób w niej zatrudnionych. Wśród najpopularniejszych sposobów na zapewnienie wody do biura, należy wymienić: zamawianie wody butelkowej oraz wynajem, lub opcjonalnie zakup, dystrybutorów wody.

Dystrybutory wody są urządzeniami, przeznaczonymi do podgrzewania i chłodzenia wody. Nadaje się ona zarówno do picia, jak i do przygotowania kawy, herbaty oraz zupek typu instant. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na dystrybutory z wodą źródlaną, rzadziej mineralną.

Jak zamówić wodę do biura?

Wodę do biura należy zamawiać wyłącznie u zaufanych dostawców, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie. Bardzo ważną kwestią jest to, żeby wybrane przedsiębiorstwo posiadało wszystkie certyfikaty, a dostarczana przez nie woda odznaczała się wysoką jakością. Wybierając dystrybutor wody do biura, należy uwzględnić to, że dzienne zapotrzebowanie człowieka na wodę wynosi 2 l. Taka oferta powinna uwzględniać przede wszystkim liczbę pracowników biura. W zależności od zapotrzebowania można wybrać rodzaj dystrybutora oraz liczbę i pojemność butli. W większości przypadków dostawcy w swojej ofercie mają gotowe rozwiązania z myślą o małych biurach, jak i dużych korporacyjnych sieciach. Można również skomponować zestaw startowy z pomocą wykwalifikowanego konsultanta.

Pierwszym krokiem w zamawianiu wody do biura jest wybór liczby oraz pojemności buli z wodą. Do małych biur zaleca się wybór dwóch butelek 11 l, natomiast do dużych biur lepiej sprawdzą się dwie butle o pojemności 18,9 l. Po wybraniu jednej z dostępnych opcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym trzeba zawrzeć takie informacje, jak: dane kontaktowe, dane do dostawy oraz formę płatności. Zazwyczaj umowy na dostawę wody do biura obowiązują przez okres 12 lub 24 miesięcy. Co istotne, dostawa wody będzie odbywać się raz na miesiąc.

Dystrybutory wody do biura – jaki wybrać?

Jednym z najpopularniejszych dystrybutorów wody do biura jest dystrybutor ceramiczny, który przypomina misę z kranikiem. Dobrze sprawdzi się on w przedsiębiorstwach, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania i nie chcą przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Innym popularnym rozwiązaniem są dystrybutory do wody oasis, które zapewniają zarówno zimną, jak i ciepłą wodę. Zaletą tych urządzeń jest ich funkcjonalność oraz prostota obsługi. Tego typu dystrybutory dobrze sprawdzą się w dużych przedsiębiorstwach

Cena dostarczania wody do biura

Cena wody do biura uzależniona jest w głównej mierze od: rodzaju dystrybutora, liczby butli z wodą oraz ich pojemności. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wody – źródłowa jest znacznie tańsza od mineralnej. Ceny te wahają się od 50 do nawet 100 zł za miesiąc. Co istotne, zazwyczaj zawierają one koszty dowozu wody do firmy oraz okresowe czyszczenie dystrybutorów (dwa razy na rok).

1 komentarz
  1. bg pisze:

    Ja mogę polecić dystrybutor firmy, korzystamy w biurze od kilku miesięcy. Jest o tyle innowacyjny, że podłącza się go do instalacji wodociągowej, więc dodatkowo ekologia i oszczędność wody samej w sobie. Podchodzisz ze szklanką, napełniasz i już 🙂 Dodatkowo ma opcję serwowania wody zimnej, ciepłej i gazowanej. Mega wygoda a smak wody bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Woda do biura – jaki dystrybutor wybrać?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1