Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Gdzie warto kupić mieszkanie?

Zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym jest obecnie bardzo duże i nic dziwnego, bo dla większości inwestorów jest to świetny pomysł na biznes. Oczywiście dochodowe są mieszkania zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach, więc chcąc zarobić na takiej inwestycji, właśnie takie rejony należy brać pod uwagę.

Jakie mieszkania są atrakcyjne?

Szukając atrakcyjnego mieszkania, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu ma być kupione. Jeśli ma służyć tylko właścicielom do zamieszkania, warto wybrać spokojną okolicę blisko parku czy szkoły. Jeśli jednak chce się kupić apartament przeznaczony typowo pod wynajem, należy wybierać te rejony polski, które cieszą się największą popularnością. Obecnie najbardziej pożądane są mieszkania w nadmorskich kurortach, które rocznie odwiedza tysiące turystów. Tutaj warto zapoznać się z ofertą burco.pl. Owszem ich cena na pewno będzie wysoka, jednak warto nawet zaciągnąć w tym celu kredyt, bo przecież na wynajmie można dużo zarobić.

Jak sfinansować zakup mieszkania?

Najlepszym sposobem będzie zakup mieszkania za oszczędzone pieniądze, jednak nie każdy posiada aż taką sumę a niestety nieruchomość nad morzem czy w górach na pewno będzie miała kosmiczną cenę i wielu chętnych. Wielu inwestorów finansuje jej zakup na kredyt, czyli po prostu mieszkanie czy dom kupowany jest pod hipotekę. W takim przypadku tym bardziej należy się starać, by biznes z wynajmowaniem mieszkania wypalił.

Czy inwestycja się zwróci?

To zależy już od kilku czynników. Przede wszystkim od samej lokalizacji nieruchomości. Jeśli będzie znajdowała się w atrakcyjnym miejscu, inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat, więc nie trzeba będzie długo czekać. Oczywiście wpływ będzie miał też oferowany standard mieszkania. Turyści oczekują luksusów, więc należy im je zapewnić. Tylko wtedy będą chętnie wracać oraz wydadzą pozytywną opinię, a jak wiadomo, wieści zazwyczaj rozchodzą się poczta pantoflową. Nie da się ukryć, że istotna jest także cena. Warto więc przed wynajmem rozeznać się w obowiązującym na rynku cenniku i dopasować go do własnych standardów.

Rynek wtórny czy pierwotny?

To już zależy od potrzeb. Popularnością cieszą się zarówno mieszkania wprost od dewelopera, jak i te nabywane na rynku wtórnym. Oczywiście te drugie będą tańsze, lecz zazwyczaj są w fatalnym stanie i nadają się tylko do remontu, bo mało kto decyduje się na sprzedaż komfortowego mieszkania w atrakcyjnym kurorcie turystycznym, bo to byłaby sprzedaż kury znoszącej złote jajka.

Gdzie ogłosić chęć wynajmu?

Tutaj liczy się kreatywność, bo sposobów na pozyskanie zainteresowania jest naprawdę wiele. Decydując się na wynajem krótkoterminowy, można skorzystać z oferty portali, na których turyści szukają najlepszych ofert noclegowych. Można również zamieścić reklamę w prasie, rozdawać ulotki czy rozkleić plakaty. Każdy sposób jest tak naprawdę dobry. Zainteresowanie będzie jednak w dużej merze uzależnione od ceny, jaką trzeba będzie zapłacić za dobę oraz od tego, jak standard posiada mieszkanie.

No tags for this post.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gdzie warto kupić mieszkanie?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0