Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy warto jeść musli

musli

Musli to zdrowy i pożywny posiłek, idealny na śniadanie. Tak przynajmniej twierdzą reklamy w telewizji i w prasie. I oczywiście mają rację… Do pewnego stopnia.

Zdrowe musli to mieszanina płatków zbożowych, orzechów, suszonych owoców, po dodaniu mleka otrzymamy pożywne śniadanie. Niestety płatki, które możemy znaleźć na sklepowej półce bardzo często zawierają niezdrowe dodatki. Są pełne cukru i konserwantów. Jeśli jesteśmy akurat na diecie odchudzającej powinniśmy ich zdecydowanie unikać.

Jak skomponować własną mieszankę płatków?

Stworzenie własnej mieszanki nie zajmuje wcale tak dużo czasu. Dzięki temu będziemy całkowicie pewni tego co znajduje się na naszych talerzach. W naszej mieszance powinny się znaleźć:

– Płatki zbóż. Im więcej rodzajów tym lepiej. Płatki zawierają dużo błonnika, który pobudza pracę naszych jelit. Dodatkowo są bogate w żelazo,magnez oraz witaminy z grupy B.

– Suszone owoce. Ich obecność wzbogaci smakowo nasza mieszankę.Jest ona bardziej słodka. Dodatkowo owoce są pełne witamin i minerałów, niestety są dość kaloryczne dlatego nie należny z nimi przesadzać.

– Ziarna i orzechy. Te dwa składniki są pełne minerałów i witamin. Orzechy są bogate w roślinne kwasy tłuszczowe

Jeśli nie mamy alergii na laktozę możemy do musli dodać mleko bądź jogurt. Dzięki temu wzbogacimy nasze śniadanie o wapń, witaminę D oraz białko.

Kto powinien jeść musli?

Musli to idealna propozycja właściwie dla każdego. Mieszankę płatków i orzechów mogą jeść dzieci, młodzież, a także zapracowani dorośli, którzy nie mają czasu na długie przygotowywanie posiłków. Musli to zastrzyk energii, który pomaga nam dobrze rozpocząć dzień.

Jestem na diecie. Mogę jeść musli?

Oczywiście, że tak. Musli jest bogate w witaminy i inne składniki odżywcze. Błonnik przyśpiesza pracę jelit. Dzięki niemu szybciej doświadczamy uczucia sytości. Najprościej rzecz ujmując błonnik przyśpiesza nasze odchudzanie.

Zanim sięgniemy po musli ze sklepowej półki powinniśmy starannie przeczytać etykietę. Po pierwsze 100 gramów wybranej mieszanki nie powinno mieć więcej niż 400 kalorii. Unikajmy dosładzanych płatków. Unikajmy tych, w których znajdziemy płatki oblane czekoladą. One z pewnością nie będą służyć naszej figurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy warto jeść musli

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0