Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wakacje z filtrem – czyli jak zadbać o skórę latem

filtr uv na lato

Wakacje z filtrem – właśnie tak, to wcale nie jest „literówka”, bo żeby podczas lata móc flirtować ze słońcem, trzeba najpierw zaprzyjaźnić się z odpowiednim filtrem!  Wybierasz się nad Bałtyk, egzotyczne plaże Australii, w Tatry, a może spędzisz urlop w mieście? Nie ważne, i tak  musisz stosować odpowiedni do Twojej karnacji preparat z filtrami anty-UV. Słońce i woda to wymarzone towarzystwo na wakacje, ale dla skóry mogą być niebezpieczne! Na szczęście na rynku jest wiele kremów, balsamów i maści o właściwościach ochronnych i przeciwzmarszczkowych, które nie tylko zabezpieczą naszą skórę  przed oparzeniem słonecznym, ale także pomogą uzyskać piękny kolor opalenizny i utrzymają odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Tak jak we wszystkim, najlepsze efekty słonecznych kąpieli uzyskamy dzięki stopniowym i regularnym zabiegom.

Jak zadbać o skórę latem?

Jeszcze przed pełnią lata trzeba więc odpowiednio przygotować ciało, by wkrótce móc je bezpiecznie eksponować. Najpierw zacznijmy od pilingu całego ciała i stosowaniu preparatów, które je nawilżą. Jeszcze na długo przed pierwszym wyjściem na plażę, dobrze jest wmasowywać w skórę mleczko do ciała o właściwościach delikatnie brązujących –  wcale nie chodzi tu o natychmiastowo działające samoopalacze! Jeżeli mamy bardzo jasną karnację, liczne znamiona na ciele, to przed sezonem letnim niezbędna jest wizyta u dermatologa. Lekarz oceni stan naszej skóry i powie jak bezpiecznie korzystać ze słońca, bo w niektórych przypadkach zwykłe kosmetyki do opalania mogą nie wystarczyć i być może będziemy musieli sięgnąć po preparaty z apteki.

Jak stosować filtry UV?

Pamiętajmy, aby mleczko do opalania wsmarować w skórę przynajmniej na 20 minut przed wyjściem na plażę, a wszystkie znamiona i pieprzyki, dokładnie przed nim osłonić grubą warstwą kremu, można też zakleić je plastrem. Nigdy nie przesadzajmy ze zbyt długim przebywaniem na słońcu, nawet jeśli zainwestowaliśmy w bardzo dobry preparat z filtrami UV. Ze słonecznych kąpieli korzystajmy z umiarem i zawsze w nakryciu głowy, dzięki czemu unikniemy bolesnego oparzenia i niebezpiecznego udaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wakacje z filtrem – czyli jak zadbać o skórę latem

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0