Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Twój styl życia! Bądź Fit – zdrowa i pełna energii

pilates

Moda na bycie fit zatacza coraz większe kręgi – mówi się o fit mamach, fit dietach i fit żywności. Ale co tak naprawdę oznacza dla Ciebie termin fit? Czy kojarzysz go jedynie z ćwiczeniami? Dużym wysiłkiem fizycznym, a może konkretną dietą? Jaki styl życia wybierzesz? Jak się okazuje, aby być fit, trzeba wypracować swój własny system, który będzie łączył w sobie zdrowe odżywianie (odpowiednio dobraną do potrzeb naszego organizmu dietę, zdrowe składniki żywieniowe pochodzące ze sprawdzonych źródeł, a także odpowiednie przygotowanie pokarmów) oraz odpowiednią dawkę ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Chcąc być fit musimy także zrezygnować z wielu używek, które szkodliwie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Na pierwszym miejscu należy wymienić papierosy oraz alkohol. Ale wielu specjalistów wskazuje na to, że warto ograniczyć ilość picia kawy czy czarnej herbaty. Istotna jest także rezygnacja ze słonych i słodkich przekąsek oraz wysoko przetworzonych produktów żywieniowych, które zawierają w sobie wiele substancji chemicznych, które mogą szkodzić zdrowiu np. poprzez działanie alergizujące. Mój lifestyle jest najważniejszy!

Zdrowy tryb życia

Kiedy chcemy rozpocząć zdrowy tryb życia bardzo ważna jest odpowiednia motywacja i dużo silnej woli, gdyż praktycznie na każdym kroku jesteśmy narażeni na codzienne mniejsze lub większe pokusy, a także niezrozumienie ze strony otaczających nas osób. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do tak znaczących zmian, jakie zamierzamy wprowadzić w naszym życiu. Istotne informacje dotyczące diet, np. popularnej ostatnio diety dr Dąbrowskiej, można znaleźć w sieci. Na stronie fox360.net/pl umieszczone są szczegółowe informacje dotyczące wspomnianej diety, ale także wielu innych w tym takich, które można traktować jako ciekawostki, np. diety dopasowane do naszego genotypu czy grupy krwi.

Z informacji zawartych na stronie dowiemy się między innymi dla kogo polecane są poszczególne diety, jakie efekty można osiągnąć przy zastosowaniu takiej diety oraz jakie są jej zasady. Znajdują się tutaj także inspirujące przepisy na zdrowe dania, które można wykorzystać w czasie zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki tym przepisom można przygotowywać pyszne i lekkie posiłki, a także później inspirować się nimi, w celu przygotowywania własnych przepisów. Wybierając dietę dla siebie warto pamiętać o tym, by była to dieta zbilansowana, taka która dostarczy organizmowi wszystkich składników odżywczych, których będzie on potrzebował. Jeżeli wymagamy specjalnej diety to najlepiej skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem, który wskaże, jaka dieta będzie dla nas najbardziej odpowiednia, bądź przygotuje dla nas indywidualny jadłospis.

Na stronie internetowej umieszczone zostały także specjalne aplikacje, tak zwane kalkulatory, które pozwalają na wyliczenie np. masy ciała, zapotrzebowania energetycznego czy zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, co znacznie ułatwia rozpoczęcie pracy nad sobą oraz zachęca do zadbania o siebie w odpowiedni sposób.

Dodatkowo portal oferuje porady dotyczące ćwiczenia, które przydadzą się w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Są tutaj przedstawione informacje dotyczące wyboru sprzętu czy odzieży sportowej, a także tego jak ćwiczyć z dzieckiem czy przygotowania się do ćwiczenia w domu (np. czy warto ćwiczyć na czczo czy lepiej zjeść lekki posiłek przed ćwiczeniami).

1 komentarz
  1. Marta pisze:

    Dobra dieta wsparta ćwiczeniami przynosi efekty. Oprócz ćwiczeń często piję soki wg. zaleceń. Soki które wyciskam w wyciskarce piję świeże, dzięki czemu mam gwarancję witamin. Od lat cieszę się świetnym zdrowiem i smukłą sylwetką dzięki takiej diecie. Na brak energii też nie narzekam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój styl życia! Bądź Fit – zdrowa i pełna energii

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1