Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Trening personalny oparty o elektrostymulację mięśniową

trening ems

Nie bez powodu trening personalny to coraz częściej wybierana opcja treningu. Zajęcia sam na sam z trenerem personalnym cieszą się dużą popularnością w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Jak ważną rolę w ćwiczeniach odgrywa trening personalny?

Przede wszystkim ten rodzaj treningu gwarantuje obecność wykwalifikowanej osoby– trenera personalnego, który pokieruje wszystkim od początku do końca. Jest on odpowiedzialny za przebieg ćwiczeń, ustala ich ciężkość, koryguje ewentualne błędy i cały czas motywuje do przekraczania własnych granic wytrzymałości. Takie spotkanie sprawia, że nie tylko staramy się bardziej, ale też mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni i ukierunkowani na osiągnięcie swojego celu.

Jak sprawdza się trening personalny w połączeniu z ćwiczeniami EMS? Najpierw trzeba przybliżyć nieco, czym takim jest EMS. EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, który oznacza elektrostymulację mięśni podczas wysiłku fizycznego. Po co właściwie stymulować mięśnie prądem?

Trening EMS – efekty

Efekty treningu EMS są nieporównywalne z innymi! Podczas 20 minut elektrostymulacji zostaje poruszonych aż 450 różnych mięśni. Impulsy docierają także do mięśni głębokich, które podczas tradycyjnego treningu najczęściej pozostają nietknięte. Rezultaty jednego treningu EMS odpowiadają tym, uzyskanym po trzech godzinach normalnych ćwiczeń – można spalić w tym czasie nawet 1200 kalorii! Taki trening personalny wystarczy wykonywać raz w tygodniu więc jest to świetna opcja dla osób, które nie mają czasu, aby spędzać godziny na siłowni.

EMS jest odpowiednie dla każdego, dzięki temu, że trening personalny jest dopasowywany indywidualnie. Niezależnie, czy regularnie ćwiczysz i chcesz urozmaicić swoją aktywność, czy przeciwnie – nie przepadasz za ruchem i go ograniczasz, elektrostymulacja może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Wiek, płeć i stopień zaawansowania także nie grają roli – wszystko zostanie dostosowane do twoich możliwości!

Podczas treningu personalnego z EMS, trener reguluje także intensywność impulsów elektrycznych wysyłanych do mięśni. Jego rola jest więc bardzo ważna. Bez obecności trenera, ćwiczenia z elektrostymulacją nie byłyby tak dobrze zaplanowane i efektywne. W BodyTec20 powitają Ciebie najlepsi trenerzy personalni, którym zależy na tym, aby pomóc uzyskać Tobie wymarzone rezultaty!

EMS – jak wygląda?

Jak naprawdę wygląda trening personalny z EMS? Zanim klient zacznie ćwiczyć, trener przeprowadza z nim dokładny wywiad medyczny, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania (ćwiczeń EMS nie można wykonywać będąc w ciąży, mając rozrusznik serca oraz niektóre choroby przewlekłe). Podczas rozmowy ustalone zostają cele osoby ćwiczącej, a także indywidualny plan treningowy. Nie trzeba się martwić, że ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni będą zbyt trudne i wymagające – główną zaletą treningu personalnego jest to, że jest on skupiony na możliwościach konkretnej osoby i do niej przystosowany. Jeżeli lubimy fitness, trener zaplanuje nam ćwiczenia EMS w tym klimacie. To samo tyczy się ćwiczeń siłowych.

Ćwiczący otrzymuje specjalny strój do treningu EMS – kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki. Kabelkami jest podłączony do urządzenia odpowiadającego za elektrostymulację mięśni – miha bodytec. Podczas ćwiczeń fizycznych, mięśnie kurczą i rozkurczają się na zmianę. Elektrostymulacja mięśni powoduje, że robią to zdecydowanie szybciej. Ich praca jest zintensyfikowana, a co za tym idzie, efekty są widoczne zdecydowanie wcześniej. Podczas takiego treningu personalnego z EMS zostaje poruszonych nawet 450 różnych mięśni, zdecydowanie więcej niż dzięki tradycyjnym ćwiczeniom.

Trening EMS: czego spodziewać się po treningu?

Profesjonalni sportowcy, a także rehabilitanci i fizjoterapeuci już dawno temu odkryli pozytywne efekty elektrostymulacji. Oszczędność czasu i szybsze rezultaty ćwiczeń zachęcają coraz większą liczbę ludzi. Trening EMS nie tylko rzeźbi sylwetkę, ale także pomaga pozbyć się bólu kręgosłupa i wrócić do formy po niektórych urazach.
Czego jeszcze można się spodziewać po treningu EMS? Na pewno nie jakiegokolwiek bólu! Być może elektrostymulacja mięśni brzmi lekko przerażająco, ale jest zupełnie bezpieczna. Podczas ćwiczeń fizycznych, jedyne co się odczuwa to delikatne mrowienie i wibracje, do których można się przyzwyczaić.

Już po 2-3 treningach personalnych z EMS zauważalne są pierwsze efekty elektrostymulacji w postaci bardziej napiętej i jędrnej skóry na całym ciele. Mniej więcej po 6-7 sesji ćwiczeń można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Szczególnie pożądana wśród klientów jest elektrostymulacja mięśni brzucha, gdyż są to partie, które najtrudniej wyrzeźbić. Na szczęście, EMS z tym także daje sobie świetnie radę.

Warto poznać także opinie o elektrostymulacji – klienci BodyTec20 bardzo sobie chwalą treningi personalne połączone ze stymulacją mięśni prądem. Wystarczy tylko 20 minut raz w tygodniu, aby w szybkim tempie poprawić swoją sylwetkę albo wrócić do sprawności, a to wszystko w bezpiecznych warunkach pod okiem profesjonalnego trenera personalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening personalny oparty o elektrostymulację mięśniową

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0