Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Szkodliwe metody odchudzania

niezdrowe odchudzanie

Uważa się, że osoba atrakcyjna, ambitna, taka której dobrze się powodzi, mająca powodzenie w towarzystwie i kontaktach z płcią przeciwną to osoba szczupła. Taki pogląd jest dość mocno zakorzeniony i cały czas media starają się nas w nim utrzymać. Generalnie trudno się z tym nie zgodzić. Szczupła sylwetka świadczy o tym, że ktoś panuje nad swoim życiem i popędami. Panuje nad tym ile je, nie ulega zachciankom. Jest osobą ambitną i solidną (prawdopodobnie). Ma dość dobrą przemianę materii, czyli jest zdrowy. Więc można uznać, że bycie szczupłym to w jakimś sensie wyznacznik sukcesu. Niestety pogoń za tym wyimaginowanym sukcesem niektórym odbiera rozum i popycha ich do sięgania po metody, które szkodzą ich zdrowiu.

Wystarczy wymienić tabletki odchudzające, których sprzedaż jest zakazana. Jednak cały czas trafiają się chętne, które zamawiają takie specyfiki, przemycone gdzieś ze wschodu, przez internet. Spore zdziwienie wywołała niedawno informacja, że są osoby, które połykają jaja tasiemca i następnie hodują pasożyta w swoich jelitach. W niektórych krajach takie tasiemcowe preparaty na odchudzanie są legalne i dostępne w sprzedaży, jednak w Polsce głośno było o kilku przypadkach powikłań i trudności ze zwalczeniem tasiemca uzbrojonego i wyleczeniem odchudzających się. Tak więc należy stosować skuteczne tabletki na odchudzanie, ale tylko sprawdzone, najlepiej za wiedzą i poradą mądrego lekarza.

Inną drastyczną metodą odchudzania jest palenie papierosów. Może nikt nie zaczyna palić z myślą o odchudzaniu i początkowo nie traktuje papierosa tak jak się traktuje tabletki na odchudzanie, ale całkiem spora grupa osób (zwłaszcza kobiet) nie rezygnuje z palenia, bo boi się przytycia po odstawieniu nikotyny. Niestety po odstawieniu palenia organizm przez długi czas ma problem z przestawieniem swojej przemiany materii i magazynuje o wiele skuteczniej tłuszcz, niż wcześniej. Dodatkowo osoba przyzwyczajona latami do palenia zwyczajnie nie wie gdzie ma się podziać, co zrobić z rękami i niejako z nudów zaczyna podjadać. Tak, nie jest zdrowe takie szybkie tycie (po rzuceniu nałogu palenia zaczyna się tyć po prostu błyskawicznie, z dnia na dzień), ale tym bardziej nie jest zdrowe palenie.

Kolejnym, bardzo niezdrowym nawykiem, który pojawił się w ciągu ostatnich lat jest chorobliwa niechęć do jadzenia, tak zwana anoreksja. Zaczyna się od poczucia, że jest się za grubym, potem sięga się po tabletki odchudzające, potem zaczyna prowadzić wielogodzinne ćwiczenia gimnastyczne. A przy tym przestaje się prawie zupełnie jeść. Zachowanie takie jest bardzo niezdrowe, ponieważ w konsekwencji prowadzi do kompletnego wycieńczenia i wyniszczenia organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szkodliwe metody odchudzania

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0