Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Suplementy na masę – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

suplementy

Rynek suplementów jest niezwykle rozbudowany. Okazuje się, że w mnogości dostępnych rozwiązań gubią się nawet doświadczeni sportowcy, a co dopiero osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o suplementacji na masę, ten tekst jest dla Ciebie!

Suplementy na masę mięśniową – jakie wybierać?

W zakresie wyboru suplementów na masę mięśniową obowiązuje prosta zasada – muszą one być bezpieczne i oczywiście legalne. Należy celować w środki sprawdzone, pochodzące z pewnego źródła i o udowodnionym działaniu. – Osoby, które zaczynają swoją przygodę z siłownią lub też takie, które trenują od jakiegoś czasu z pewnością zgodzą się ze mną, że najważniejszym składnikiem pokarmowym, można śmiało powiedzieć: budulcem, jest białko. To ono jest chyba najczęściej suplementowane w postaci wielu odżywek białkowych lub suplementów białkowych. – mówi ekspert z serwisu wirtualnecentrumtreningowe.pl

Wybierając suplementy na masę mięśniową trzeba pamiętać również o tym, by idealnie dopasować je do swoich potrzeb i … nie przesadzać z nimi. Zbyt duża ilość danego składnika w diecie może być również niebezpieczna.

Czy suplementacja na masę ma sens?

To pytanie zadało sobie na pewno wielu ćwiczących – niezależnie od stopnia zaawansowania treningu. Pewnie ile osób, tyle opinii w tym temacie. Zapytaliśmy zatem o zdanie eksperta z serwisu wirtualnecentrumtreningowe.pl: – Prawda jest taka, że jeśli dostarczamy z dietą najpotrzebniejszych składników, w odpowiednich ilościach, to suplementacja jest zbędna. Niestety wiele osób z różnych przyczyn nie robi tego, wówczas z pomocą przychodzą suplementy – np. odżywki białkowe, które pomagają uzupełnić zapotrzebowanie. Należy pamiętać o tym, że zanim zdecydujemy się na dany rodzaj suplementu, powinniśmy dokładnie się w nich rozeznać i wybrać preparat, który będzie najlepiej służył naszym celom treningowym. Wybór odpowiednich preparatów warto poprzedzić konsultacją z lekarzem lub dietetykiem sportowym – bezpieczeństwo i zdrowie jest przecież najważniejsze.

Jakie suplementy na masę?

Mimo że suplementów jest naprawdę dużo, to jest kilka najpopularniejszych – po które sięga najwięcej ćwiczących osób. – Najbardziej popularnym suplementem jest kreatyna, która jest niezbędna do resyntezy ATP. Do standardowych suplementów – szczególnie dla osób początkujących – należą również aminokwasy. W zakresie tych suplementów należy pamiętać przede wszystkim o tym, by zwracać uwagę na aktualne zapotrzebowanie na dany składnik – innej ilości będzie potrzebowała kobieta, która trenuje np. 3 razy w tygodniu, a innej np. stukilogramowy mężczyzna, który trenuje 5 razy w tygodniu. Ilość przyjmowanego środka zależy również od masy ciała oraz tolerancji na daną substancję. Popularne są również odżywki białkowe, które stosowane są głównie w celu szybkiego uzupełnienia glikogenu mięśniowego – wielocukru, z którego podczas treningu pobierana jest energia. – dodaje ekspert z wirtualnecentrumtreningowe.pl

Wybór odpowiedniego suplementu na masę mięśniową musi być poprzedzony przemyśleniami i wzięciem pod uwagę wielu czynników. Dostępne na ryku preparaty należy dopasować idealnie do swoich potrzeb i oczywiście zażywać pod okiem specjalisty – wówczas na pewno spełnią swoje funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy na masę – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0