Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Suplementy diety na odchudzanie

suplementy

Utrzymanie prawidłowej wagi w okresie zimowym jest szczególnie trudne. Prowadzimy bardziej siedzący tryb życia, mniej korzystamy z ruchu na świeżym powietrzu. Niskie temperatury powodują większe zapotrzebowanie na energię toteż chętniej sięgamy po produkty bardziej kaloryczne.

Co to są suplementy diety

Suplementy diety to produkty zawierające w swoim składzie witaminy, makro i mikroelementy, ekstrakty roślin, enzymy. Ich zadaniem jest szybkie uzupełnienie brakujących w organizmie składników. Niektóre suplementy mają za zadanie poprawę wyglądu lub poprawę funkcjonowania niektórych organów. Traktowane są jako produkty odżywcze, toteż są powszechnie dostępne w sklepach spożywczych, drogeriach. Nie jest to najlepsze miejsce na ich zakup, ponieważ nie możemy liczyć na pomoc sprzedawców w prawidłowym doborze suplementu. Suplementy warto  kupować w aptekach, sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością, ponieważ możemy liczyć tam na fachową pomoc, a poza tym suplement pochodzi od sprawdzonego producenta.

Suplementy diety na odchudzanie – jak działają?

Od razu trzeba wyjaśnić, że odchudzanie tylko za pomocą suplementów jest nieskuteczne i nie można liczyć na spektakularne efekty. Zadaniem suplementów jest wspieranie odchudzania i jego przyśpieszenie. Podstawowym warunkiem zmniejszenia wagi ciała jest zmiana diety. Nie chodzi o stosowanie restrykcyjnych diet jedno lub dwuskładnikowych, ale o zmianę zasad odżywiania. Przede wszystkim do jadłospisu należy wprowadzić owoce, jarzyny, produkty zawierające duże ilości błonnika. Ograniczyć należy spożycie produktów wysoko przetworzonych. Bilans kaloryczny spożywanych posiłków powinien być ujemny (mniej kalorii dostarczamy niż zużywamy), bo tylko wtedy organizm sięgnie po zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej. To właśnie w tym momencie można włączyć suplementy przyśpieszające przemianę materii i spalanie tłuszczu.

Jakie suplementy diety wybrać na odchudzanie?

Suplementy, które mają wspomagać odchudzanie zawierają przede wszystkim ekstrakty roślin przyśpieszających metabolizm, spalanie tłuszczu, regulujących poziom cukru (gdy jest on za niski odczuwamy głód). Niektóre suplementy dodatkowo zawierają błonnik, który jako wypełniacz przyśpiesza perystaltykę jelit. Substancje, które wspomagają odchudzanie to:

 • kapsaicyna,

 • piperyna,

 • garcinia cambogia,

 • jagody Acai,

 • jagody Goji,

 • zielona herbata,

 • młody jęczmień,

 • zielona kawa,

 • koenzym Q10.

Warto pamiętać, że suplementy nie są całkowicie obojętne dla organizmu i powinno się je przyjmować zgodnie z zaleceniami na ulotkach. Szczególną ostrożność muszą zachować osoby, które przyjmują stale leki związane z chorobami przewlekłymi, np. nadciśnieniem, krążeniem, krzepliwością krwi.

Wszystkie wyżej wyszczególnione suplementy znajdziecie m.in tutaj: https://sklep.kenayag.com.pl/9-suplementy-na-odchudzanie

1 komentarz
 1. Elka pisze:

  Ja osobiście nie jestem zwolenniczką suplementów. Wierzę, że ciężką pracą, silną wolą i systematycznością można osiągnąć pożądane efekty. Należy dbać o odpowiednie nawodnienie, usuwanie toksyn oraz uzupełnianie witamin – ja wybrałam zieloną Piwniczankę, ponieważ lubię jej smak i skład 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy diety na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1