Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Sprzęt do kitesurfingu – jaki wybrać?

Kitesurfing

Kitesurfing to jeden ze sportów, który może wykonywać każdy. Nie wymaga ponadprzeciętnej kondycji i umiejętności. Nauka kitesurfingu składa się z kilku etapów, więc warto skorzystać z porad instruktorów, którzy pokażą jak pływać na kiteboardzie oraz jaki sprzęt wybrać. Aby wybór był prawidłowy, warto przetestować wybrany egzemplarz przed zakupem. Wiele szkółek umożliwia wypożyczenie sprzętu, dzięki temu możemy wcześniej go przetestować. Przy wyborze warto również poczytać recenzje, a także poradzić się bardziej doświadczonych kitesurferów.

Dwa najważniejsze sprzęty, o których należy pamiętać to:

  • Deska

Posiada różne długości, a także różne kierunki. Deska jednokierunkowa w pierwszej kolejności wykorzystuje moc jaką daje fala, a dopiero później moc latawca. Poruszamy się na niej tylko w jednym kierunku. Deska dwukierunkowa jest symetryczna, a sterowanie nią nie wymaga zmiany pozycji stóp. Potencjał deski jest związany z jej długością i szerokością. Węższe deski są szybsze i lżejsze, natomiast szersze pomagają lepiej wystartować z wody i zapewniają większą stabilność. Każdy sprzęt do kitesurfingu powinien być dobrany do wagi, wzrostu i stopnia zaawansowania. Znaną, sprawdzoną i uznaną marką produkującą niezawodny sprzętu do kitesurfingu i posiadającą jego szeroki wybór jest Liquid Force. Produkty tej marki są innowacyjne i wzorowej jakości. Przy wyborze zarówno deski jak i latawca polecamy rozejrzeć się za sprzętem tej marki.

  • Latawiec

Różnią się ciężarem, budową i wielkością. Obecne latawce są bardzo zaawansowane. Można je dobierać pod kątem siły wiatru. Posiadają niezwykłą aerodynamikę, co pozwala na wykonywanie wysokich lotów i szybkie pokonywanie zakrętów. Charakteryzują się łatwością poderwania z powierzchni wody, a także panowaniem nad jego mocą. Dobrym rozwiązaniem jest wybór latawca o powierzchni 11-14 m2. To standardowy latawiec, który świetnie sprawdzi się przy słabym lub średnio mocnym wietrze. Wiele jednak zależy od tego, na jakim etapie jesteśmy. Latawce dla początkujących i średnio zaawansowanych są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność, natomiast dla osób doświadczonych, zwykle mają wyższy współczynnik proporcji długości do szerokości. Bardzo czule reagują na każdy ruch, co wymaga większego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprzęt do kitesurfingu – jaki wybrać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0