Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Sposoby na piękny uśmiech

zęby

W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują ogromną wagę do swojego uśmiechu. Każdy pragnie wyglądać najlepiej jak to możliwe. Każdego dnia ludzie szczotkują swoje zęby przynajmniej dwa razy dziennie, jednak warto robić to po każdym posiłku. Co dzieje się w przypadku martwicy korzenia zęba? W jaki sposób uzupełnić ułamany ząb? Co zrobić, aby uśmiech był biały?

Implanty zębowe

Tymi zabiegami nie zajmuje się dentysta, lecz chirurg szczękowy. Jest to zabieg, który polega na umieszczeniu specjalnej śruby w dziąśle. Jest ona przytwierdzana do kości. Na niej mocowana jest korona zęba. Zabieg ten stosuje się tylko w przypadku całkowitego popsucia korzenia. Na korzenie zdrowe stosowane są licówki bądź korony porcelanowe. Ceny są niezwykle zróżnicowane. Każdy powinien zastanowić się, jaka opcja będzie najlepsza. Implanty zębowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele ludzi obawia się tego typu zabiegu, jednak jest to bezpodstawne. Warto oddać się w ręce specjalisty, który doradzi najlepszą metodę uzupełniania braku zęba. Warto dbać o swój piękny i promienny uśmiech każdego dnia. To bardzo ważne.

Wybielanie zębów

Wybielanie jest stosowane, kiedy korona zębowa staje się żółta, bądź naturalna kość jest w nieco ciemniejszym odcieniu, niż normalnie. To wybielanie zębów przynosi niesamowite efekty. Jakie wyróżniamy metody wybielania w gabinecie stomatologicznym? Wyróżnić można metodę nakładkową i metodę oświetleniową. Metoda nakładkowa polega na wykonaniu specjalnego odlewu szczęki. Na pierwszej wizycie pobierany jest specjalny odlew, aby kształt idealnie pasował do szczęki człowieka. Każdy, kto pragnie mieć piękny uśmiech. Każdy, kto pragnie mieć piękny i nienaganny uśmiech powinien rozważyć taką opcję. Wybielanie zębów metodą oświetleniową polega na naświetlaniu preparatu, który stomatolog umieszcza na powierzchni płytki zębowej. Zabezpiecza również dokładnie dziąsła, aby preparat im nie zaszkodził. Naświetlanie trwa około 20 minut i w tym czasie pacjent musi leżeć nieruchomo na fotelu. Metoda ta przynosi niesamowite efekty. Już po pierwszej wizycie widać ogromną różnicę. Koszt takiego zabiegu wynosi około 2000 zł za całość. Wydatek jest spory, jednak warto rozważyć taką opcję.

1 komentarz
  1. Schelldent pisze:

    Uczulajmy dzieci od małego, im wcześniej będziemy dzieci uświadamiać, tym dłużej nie będą one miały problemu z zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na piękny uśmiech

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1