Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Sposoby na świeży oddech

uśmiech

Masz problem z utrzymaniem świeżego oddechu w ciągu dnia? Nie potrafisz poradzić sobie z uporczywym zapachem z ust? Nic prostszego – wystarczy, że zaznajomisz się z tym poradnikiem, a Twoje problemy prawdopodobnie miną. Sprawdź jakie są zalecenia sugerowane przez lekarzy.

Najważniejszy i zarazem najprostszy element codziennej higieny jamy ustnej – wypluwanie śliny zaraz po przebudzeniu. Tak, może Ci się wydawać to dziwne, ale zawartość Twojej śliny w ciągu nocy ulega zmianom i pojawia się w niej wiele zarazków, które powodują, że rano wyjątkowo nie czujesz w ustach poczucia świeżości. Jakie są sposoby na świeży oddech? W chwilę po wyjściu z łóżka powinieneś podejść do umywalki i wypluć całą ślinę, która towarzyszyła Ci przez kilka godzin snu. Jeśli o tym zapomnisz, nawet dokładne czyszczenie zębów nie zapewni odpowiednio komfortu.

W żadnym wypadku nie zaczynaj od śniadania! To, że wyplułeś ślinę nie znaczy, że w ustach nadal nie masz mnóstwa zarazków. Idź do łazienki i dokładnie wyszczotkuj zęby, zabawy z nicią możesz zostawić sobie na później.

Zjedz śniadanie, wypij herbatę i wróć do łazienki, aby ostatecznie już wyczyścić buzię z zarazków. Dokładnie wyszczotkuj zęby, skorzystaj z nici dentystycznych, a na samym końcu jamę ustną przepłucz przynajmniej jednokrotnie płynem, co zapewni Ci świeży oddech na długi czas. Spieszysz się do pracy? Nie zaczynaj od produktów mlecznych. Szklanka mleka lub słodki jogurt nawet po wyszczotkowaniu zostawiają niemiłe uczucie na języku.

O ile to możliwe – szczotkuj zęby po każdym posiłku. Jeśli nie masz takiej możliwości postaraj się przynajmniej regularnie płukać usta wodą co zapewni względne zabezpieczenie przed narastającym rozwojem zarazków. Korzystaj z gum do żucia, które także świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie do higieny jamy ustnej znacząco obniżając poziom kwasowości wywołany przez pokarmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sposoby na świeży oddech

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0