Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Spokojny sen – suplementy, które poprawią jakość snu

sen

Kładziesz się do łóżka i przez długi czas nie możesz zmrużyć oka? A może budzisz się w nocy i trudno Ci ponownie zasnąć? Jeśli chcesz się cieszyć spokojnym snem, głęboko się wysypiać i skutecznie wypoczywać, skorzystaj ze wsparcia, jakie daje właściwa suplementacja. Przedstawiamy 4 sprawdzone i bezpieczne suplementy, które poprawiają jakość snu.

ZMA + B6

ZMA + B6 zawiera w składzie zbilansowane połączenie magnezu, cynku i witaminy B6, które nie tylko wspierają budowę masy, siły i wytrzymałości mięśniowej, ale również ułatwiają zasypianie i poprawiają nocną regenerację. Taki efekt jest możliwy dzięki obecności związków, które odpowiadają za wytwarzanie w organizmie substancji regulujących poszczególne fazy snu. Przyjmując zalecaną dawkę odżywki ZMA + B6 przed położeniem się spać, możesz oczekiwać nie tylko głębszego snu, ale również skuteczniejszej regeneracji. Suplement ten pozwala więc na szybszy powrót do optymalnej formy i gwarantuje lepsze przygotowanie do ciężkich treningów.

Ashwagandha forte

Składnikiem, który poprawia zasypianie, jest ekstrakt z rośliny zwanej ashwagandha, czyli z witanii ospałej, rozpowszechnianej jako żeń-szeń indyjski. To dzięki niemu suplement marki Allnutirtion ułatwia nocny odpoczynek. Duża w tym zasługa antydepresyjnego działania żeń-szenia indyjskiego, który wyraźnie poprawia humor i odstresowuje. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć w przypadku problemów ze snem, ale nie tylko, bo jego działanie jest bardzo wszechstronne. Oprócz lepszego snu Ashwagandha forte obniża bowiem poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność organizmu, obniża apetyt i ogranicza niepożądane symptomy miesiączki.

Gaba

Kwas γ-aminomasłowy, czyli inaczej GABA, to suplement diety o uniwersalnym działaniu, które obejmuje m.in. pomoc w zasypianiu. GABA jest aminokwasem, który w organizmie pełni rolę neuroprzekaźnika powodującego uczucie rozluźnienia, rozprężenia i senności. Dzięki suplementowi od Allnutrition nie tylko zaśniesz szybciej, ale również Twój sen będzie głębszy, a regeneracja skuteczniejsza. Dodatek tauryny sprawia, że Gaba korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, wspierając go w utrzymaniu dobrej kondycji, zachowaniu świeżości umysłu i gotowości do wytężonego wysiłku fizycznego.

Melatonin

Melatoninę nazywa się hormonem snu, co mówi wiele na temat jej roli w odpoczynku po ciężkim dniu. Dzięki niej organizm funkcjonuje w prawidłowym rytmie, mając energię do działania w ciągu dnia i śpiąc w nocy w celu zregenerowania sił. Zbyt niski poziom melatoniny może więc powodować zaburzenia snu – problemy z zasypianiem, budzenie się w nocy czy płytki sen mogą wynikać właśnie ze zbyt małej ilości melatoniny w organizmie. Aby ją uzupełnić i wreszcie móc spać spokojnie, sięgnij po Melatonin. Specjalnie opracowana formuła pomoże Ci odzyskać siły w ciągu dnia, poprawi samopoczucie i sprawi, że sen stanie się prawdziwą przyjemnością, a nie źródłem nerwów i irytacji.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spokojny sen – suplementy, które poprawią jakość snu

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0