Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Skuteczne odchudzanie? Tylko z dobrym dietetykiem!

talia osy

Zależy ci na tym, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy? Chcesz wysmuklić swoją sylwetkę? W takim przypadku na pewno zastanawiasz się również, jaką wybrać dietę. Pierwszym krokiem w jej znalezieniu jest uzmysłowienie sobie, że nie ma cudownych sposobów na chudnięcie – chociaż mogą dawać początkowo świetne efekty, często powodują problemy zdrowotne i efekt jo-jo.

Diety eliminujące węglowodany czy tłuszcze, głodówki, diety bazujące tylko na sokach – jest ich sporo, ale wtedy, gdy chcesz zdrowo chudnąć, pamiętaj o tym, że najlepsza dieta to dieta dopasowana indywidualnie do ciebie i twoich potrzeb. Każdy z nas jest w końcu inny i ma inny organizm.

Właśnie dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z usług dietetyka – ten specjalista będzie mógł opracować dla ciebie indywidualny program dietetyczny, dzięki któremu uda ci się uzyskać najlepsze rezultaty.

Odchudzaj się w swoim tempie

Dzięki wizycie u dietetyka można całkowicie inaczej spojrzeć na odchudzanie – nie musi być ono wcale związane z wyrzeczeniami, ponieważ specjalista będzie mógł przygotować taki program, który nie będzie dla pacjenta wiązał się z niedogodnościami.

Zanim jednak uzyska się taki program, dietetyk przeprowadza analizę składu masy ciała oraz pobiera pomiary obwodów talii, bioder i ud oraz aktualnej masy ciała. Zapyta też o preferencje kulinarne, stan zdrowia i na tej podstawie będzie stworzyć program dietetyczny.

Zadaniem pacjenta jest przestrzeganie zasad i podążanie zgodnie z indywidualnym programem, a także systematyczne wizyty w gabinecie dietetyka, który będzie mógł wtedy nadzorować zmiany i wprowadzać modyfikacje w diecie w zależności od potrzeb klienta oraz zmian w masie ciała.

W ten sposób odchudzanie się z dietetykiem jest tak skuteczne – dieta jest zbilansowana, bazuje na pełnowartościowych produktach, odpowiada stanowi zdrowia i gustowi pacjenta, więc nie jest też uciążliwa i, co najważniejsze, jest skuteczna.

Gdzie skorzystać z usług dietetyka?

Dzisiaj to już żaden problem, ponieważ gabinetów dietetycznych jest coraz więcej, dlatego też można znaleźć je błyskawicznie, na przykład przez internet.

Gdy szukasz dobrego dietetyka w Krakowie, tego rodzaju usługi czekają na ciebie również w gabinecie Derma Clinica. Można skorzystać w nim również ze specjalnych pakietów kosmetyczno-dietetycznych, dzięki którym można kompleksowo zadbać o swoje ciało. Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://www.derma-clinica.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skuteczne odchudzanie? Tylko z dobrym dietetykiem!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0