Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Skończ wierzyć w diety cud!

dieta cud

Wiele osób chcących zgubić nadprogramowe kilogramy wykazuje się ogromną niecierpliwością. Efekty mają być już, zaraz, natychmiast, a najlepiej, gdyby waga pokazywała -10 kilogramów już za tydzień. Tak jednak nigdy się nie stanie, a nawet jeśli, to z ogromną szkodą dla organizmu. Pomimo racjonalnych argumentów przeciw stosowaniu diet-cud, nadal cieszą się one dużym zainteresowaniem. Dowiedz się, dlaczego nie są one dobrym wyborem.

Pozorny sukces

Diety-cud mają tylko jedną zaletę (która niestety jest bardzo wątpliwa) – pozwalają w krótkim czasie zgubić wiele niechcianych kilogramów. Często wiąże się to jednak z długą listą skutków ubocznych, które zdecydowanie nie są dobre dla organizmu. Jak to możliwe? Nagła i ekspresowa utrata kilogramów jest zwykle tylko złudzeniem trwałej zmiany sylwetki. W pierwszej kolejności ciało pozbywa się nadmiaru wody, a także redukuje zbudowaną wcześniej masę mięśniową. Niedobór niezbędnych składników odżywczych sprawia, że czujesz się zmęczona i już po kilku dniach chodzisz jak zombie. Ten stan nie może trwać wiecznie. Efekt? Parę tygodni później zaczynasz mieć dość aktualnego stanu i wyklinasz dietę-cud, wracając szybko do starych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem. Stąd już tylko krok do efektu jo-jo i trwałych zmian w metabolizmie, które potrafią być bardzo kłopotliwe w skutkach.

Spustoszenie organizmu

Pamiętaj o tym, że nagły efekt katorżniczej diety jest tylko chwilowym efektem. Już po kilku dniach waga przestanie spadać w dół, a Ty nie będziesz wiedzieć, co jeszcze możesz zmienić w swoim jadłospisie. Kolejne cięcie kalorii byłoby prawdziwą zbrodnią, zatem szybko odchudzaniu zacznie towarzyszyć uczucie rozżalenia i poirytowania. Nie tak miała wyglądać droga do wymarzonej sylwetki, prawda? Tymczasem Twoje ciało jest odwodnione, odczuwasz migreny, permanentne znużenie i rozzłoszczenie wobec najbardziej błahych sytuacji. To jednak nie koniec negatywnych skutków ostrego ukrócenia jadłospisu. Poziom cukru we krwi nieustannie skacze, po czym nagle opada, co może prowadzić do poważnych powikłań w przyszłości, a zszokowany brakiem elementów odżywczych organizm niemal rzuca się na każdy posiłek, podwójnie magazynując jego składniki „na zaś”. Wciąż czujesz się nieprzekonana? Wiedz zatem, że diety-cud mogą skutkować również zanikiem mięśnia sercowego i zaburzeniem jego rytmu!

Zamień dietę-cud na cud-pudełka!

Aby nie tracić czasu (i zdrowia!) na eksperymenty ze zdradliwymi, magicznymi dietami, warto powierzyć swoją dietę profesjonalistom. Dobrym rozwiązaniem dla osób mających mało wolnego czasu na gotowanie jest  Miód Malina – catering dietetyczny. Każde danie przez nich przygotowane to efekt pracy doświadczonego zespołu złożonego z dietetyków, trenerów i profesjonalnych kucharzy, którzy jak nikt inny wiedzą, czego potrzeba organizmowi do pozytywnych zmian. Efekt? Dostarczasz swojemu organizmowi nie tylko odpowiednią ilość kalorii, ale też codziennie kosztujesz pysznie smakujące potrawy, dostarczające ciału wszystkiego, co mu niezbędne do właściwego funkcjonowania. Dlaczego powinnaś zdecydować się na tę opcję? Pozwoli Ci ona skoncentrować się na swoich codziennych obowiązkach, a utrata kilogramów i lepsze samopoczucie przyjdą same! Powiedz stanowcze NIE wszystkim dietom-cud i uzbrój się w cierpliwość. Choć na efekty będziesz czekać nieco dłużej, to z pewnością będą one bardziej trwałe i satysfakcjonujące. Na koniec pamiętaj, że dieta nie powinna być jedynie krótkotrwałą zmianą swojego menu, ale trwałą zmianą przyzwyczajeń żywieniowych na całe życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skończ wierzyć w diety cud!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0