Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Skateboarding dla początkujących. Dlaczego warto jeździć na deskorolce?

deska

Jeżeli chociaż raz próbowałeś jeździć na deskorolce na pewno wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. Nauka może być długa i trudna, ale wręcz uzależnia. Zanim jednak zaczniesz naukę musisz poznać kilka najważniejszych zasad nauki, a także podstawowy sprzęt, który jest niezbędny.

Jak zacząć naukę jazdy na deskorolce?

Aby osiągnąć perfekcję w jeździe na deskorolce, należy zacząć od podstaw.

  • Równowaga – to podstawa nauki, sportu jakim jest skateboarding. Odepchnij się a następnie staraj się jak najdłużej utrzymać równowagę. To podstawa aby rozpocząć pierwsze kroki w jeździe.
  • Skręcanie również jest niezbędnym elementem tego sportu. Istotne jest aby unikać wszelkiego typu przeszkód, a także skręcać w wybranym dowolnie momencie.
  • Efekty manualne możesz zacząć wdrażać jeżeli opanujesz skręcanie i równowagę. To pierwsze tricki, które możesz uczyć się już na początku zajęć.
  • Ollie czyli skok. Jeżeli chcesz go się szybko nauczyć, najlepiej robić to w czasie jazdy.

Jakie są style jazdy na deskorolce?

Jeżeli uczysz się jazdy na deskorolce, musisz wiedzieć, że istnieje kilka różnych stylów. Dzięki temu masz szansę wybrać swój ulubiony spośród:

  • Regular- w czasie którego lewa noga jest z przodu, prawa z tyłu. Odpychamy się z pomocą prawej nogi.
  • Goofy – na odwrót aniżeli w Regular – prawa noga jest z przodu, lewa z tyłu. Odpychamy się lewą nogą.
  • Mongo regular- lewa noga jest z przodu, prawa z tyłu. Jeździmy odpychając się lewą nogą.
  • Mongo goofy- prawa noga z przodu, lewa z tyłu. Możemy odpychać się prawą nogą.
  • Fakie- jest to jazda do tyłu.

Jak wybrać pierwszą deskę?

Zaczynając stawiać pierwsze kroki w tymże sporcie niewątpliwie najważniejszym elementem jest wybór idealnie dobranej deskorolki SuperSklep. Rodzajów deskorolek jest dużo, dlatego tylko od nas zależy którą wybierzemy i na której będziemy ćwiczyć swoje triki. Najbardziej popularna jest deskorolka klasyczna, która idealnie nadaje się dla osób początkujących. Jest to deska podstawowa, która ma zaokrąglone końce i cztery koła. Deska jest prosta w prowadzeniu dlatego jest świetna jeśli zaczynasz swą przygodę. Warta uwagi jest również waveboard. Ma ona dwa koła, na których nie tylko możemy jeździć, ale również kręcić się wokół własnej osi. Jazda na niej jest płynna i pełna emocji, jednak musisz umieć idealnie zachować równowagę.

Z całą pewnością w chwili, kiedy dopiero uczysz się jeździć najlepiej wybrać deskorolkę klasyczną. To podstawa aby nauka była prosta, skuteczna a zarazem bezpieczna.

Najczęściej jazda na deskorolce kojarzy nam się z zabawą, jednakże warto dostrzec również jej zalety pod względem codziennej aktywności fizycznej. Deskorolka może mieć idealny wpływ zarówno na nasze ciało, samopoczucie, jak i kondycję.

Skateboarding to świetny rodzaj sportu, który mogą uprawiać w zasadzie osoby bez względu na wiek, czy płeć. Regularna jazda na desce ochroni nas przed nadwagą, otyłością, a także pozwoli wypracować idealną kondycję fizyczną. Jazda na deskorolce sprawia, że pozytywnie wpływamy na zmysł równowagi a także rozwijamy koordynację ruchową. Skateboarding sprawia, że poprawia się umiejętność naszej koncentracji, co jest niezwykle istotne w życiu codziennym, w szkole czy też w pracy.

Skateboarding to również pokonywanie swojego strachu, a także podejmowanie nowych wyzwań ruchowych. Dodatkowo jazda na deskorolce może stać się dla nas świetnym hobby, które może być idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skateboarding dla początkujących. Dlaczego warto jeździć na deskorolce?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0