Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Sezon biegowy czas start! Postaw na profesjonalne przygotowanie na obozie

bieg

Zazwyczaj to Nowy Rok jest momentem naszych postanowień i zmiany nawyków. Najczęściej pada wtedy na zdrową dietę i/lub chęć podjęcia się uprawniania sportu. Dbanie o siebie przede wszystkim! Niestety po początkowym szale zapisywania się na siłownię motywacja spada i cały nasz cel odpuszczamy sobie po niespełna miesiącu. Jednak kiedy za naszymi oknami robi się coraz cieplej, dzień staje się coraz dłuższy, a my mamy więcej chęci do działania. Warto to wykorzystać i wrócić do sportu. Jednak zamiast siedzenia przy takiej pogodzie w pomieszczeniu lepiej postawić na aktywność na świeżym powietrzu np. biegi. Bieganie to nieodparta chęć poznania swoich możliwości i pokonywania granic. Jeśli chcemy zabrać się do tego profesjonalnie warto postawić na obóz biegowy. Trzy, dwa, jeden…START!

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na przygodę z bieganiem?

Jest tyle dziedzin sportu – wspinaczka, boks, pływanie, taniec, gry zespołowe… Można by tak długo. Jednak i tak najczęściej wybieraną kategorią są biegi. Dlaczego? O powodach można by naprawdę długo. Jest to sport, który można uprawiać niezależnie od warunków pogodowych, a także zasobności portfela. Nie potrzebujemy żadnego profesjonalnego sprzętu w wysokich cenach, a jedynie wygodnych butów i swobodnego ubrania. Biegać można po mieście, w parku czy na bieżni bez względu na kondycję i wiek. Znakomicie poprawia kondycję, a także zmniejsza czynniki chorobowe. Korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, będąc odskocznią od codziennych problemów. Jest to też wspaniała okazja do poznania nowych osób -biegi uliczne, lokalne grupy biegaczy, a także obozy biegowe. Razem raźniej! Poza tym warto dodać, że bieganie jest podstawą większości innych dziedzin, dlatego warto zacząć właśnie od tego. 

Obóz biegowy dobrym startem?

Oczywiście bieganie wydaje się prostą czynnością, dostępną dla każdego, jednak jeśli chcemy podejść do tego tak, aby było to bezpieczne i efektywne warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Bez względu na to czy chcemy zacząć swoją sportową przygodę czy poprawić własny rekord przygotowując się do zawodów dobrze jest postawić na obóz biegowy. Jest to świetna forma treningów, połączona zazwyczaj z urokami przyrody wokół ośrodka, który wybierzemy. W ten sposób możemy oderwać się od codzienności i zająć się wyłącznie aktywnością fizyczną. Możemy dowiedzieć się na czym opierają się poszczególne elementy treningu, na co zwracać uwagę przy układaniu planu, a także co zrobić, żeby poprawić wyniki. Wszystko oczywiście pod okiem ekspertów, służących wsparciem na każdym kroku. Obozy biegowe są nie tylko dla profesjonalistów!

Jak wygląda taki obóz?

Harmonogram obozu biegowego zależy ściśle od oferty i miejsca, na które się zdecydujemy. Warto wziąć pod uwagę lokalizację -inaczej wygląda pobyt nad morzem, na mazurach, a jeszcze inaczej w górach. Taki wyjazd jest dla nas formą wypoczynku, więc dopasujmy go do własnych potrzeb i gustu. Każdego dnia dostajemy plan wypełniony treningami, wykładami, a także jest miejsce na własne aktywności. Możemy się zrelaksować i odpocząć, co jest wskazane podczas każdego wyjazdu. Równowaga to podstawa! Bardzo ważnym czynnikiem wyjazdu jest również dieta. W ofercie mamy pełne wyżywienie, które pokaże nam jak odpowiednio tworzyć posiłki, aby były zbilansowane i miały dużo wartości odżywczych. Nawyki żywieniowe są bardzo ważnym elementem budowania formy. Całodzienne wsparcie dietetyka i trenera na obozie biegowym jest wspaniałym początkiem sportowej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sezon biegowy czas start! Postaw na profesjonalne przygotowanie na obozie

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0