Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Rower kellys, merida czy romet – który wybrać?

rowery

Wybór odpowiedniego roweru to nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. Przed zakupem należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, do czego będzie on wykorzystywany. Jest to niezwykle istotne z tego względu, iż obecnie na rynku można zakupić rowery, które przeznaczone są do różnego rodzaju aktywności. Można wyróżnić tutaj przede wszystkim rowery górskie, crossowe, miejskie oraz trekkingowe.

Wybierając dobry rower, nie warto decydować się na te, które charakteryzuje niska cena, jednak bardzo istotne znaczenie ma w tym przypadku nasz budżet. Na takich sprzęcie nie warto przesadnie oszczędzać, ponieważ im lepszy sprzęt tym oczywiście lepsza jazda. Obecnie na rynku można dostać modele, które charakteryzują nie przeróżnymi cenami, od około tysiąca do nawet ponad 4 tysięcy. Do 4 tysięcy złotych można liczyć na przyzwoity rower miejski, a także podstawowy rower trekkingowy. Natomiast powyżej tej kwoty można otrzymać bardzo dobrego górala, a także trekkinga z wyższej półki. Jednak czy aby na pewno? Prawda jest taka, że już do około 1,5 tys. zł można zakupić bardzo dobrej jakości rower, który powinien przez długie lata nam posłużyć. Z pewnością nie warto wydawać grubych tysięcy na modele, które nie zawsze okazują się dobrej jakość, gdyż nie zawsze wysoka cena jest równa wysokiej jakości. Kupując rower w przyzwoitej cenie od jednego z najlepszych producentów na rynku mamy pewność, iż jest to dobry zakup, który przez lata będzie nam z pewnością bardzo dobrze służył. Nie warto natomiast kupować roweru, który jest dosyć tani (za kilkaset złotych), gdyż jest on wykonany z kiepskiej jakości materiałów. Jeśli jednak danej osoby nie stać na to, aby w danej chwili kupić markowy rower, to lepiej poczekać nieco więcej czasu i uzbierać potrzebną kwotę, aby cieszyć się rowerem, który po kilku dniach się nie zepsuje.

Rower kellys, merida czy romet?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystkie trzy firmy produkują rowery, które są bardzo dobrej jakości. Firma Kellys to jeden z największych producentów rowerów w całej Europie a w swojej ofercie posiada bardzo bogatą gamę przeróżnych rowerów, a więc z pewnością każda osoba znajdzie coś dla siebie. Firma Merida to tajwańska marka, która obok Gianta jest jedną z najpopularniejszych w Polsce zagranicznych marek rowerowych. Co jednak najważniejsze rowery merida cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością i są bardzo chętnie kupowane przez wielu Polaków. Natomiast jeśli chodzi o firmę Romet, to należy wiedzieć, iż jest to polski producent rowerów, który od wielu lat utrzymuje się w czołówce firm zajmujących się produkcją rowerów. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy przede wszystkim porównać między sobą konkretne modele, gdyż nie da się jednoznacznie określić, którą marką warto się zainteresować. Każdy producent ma w swojej ofercie całą gamę przeróżnych rowerów, tak więc konieczne jest wybranie konkretnych trzech modeli w celu ich porównania oraz wyboru najlepszego. W Polsce największą popularnością cieszą się przede wszystkim rowery merida oraz rowery romet, natomiast jeśli chodzi o rowery kellys to zajmują one drugie miejsce.

Decydując się na zakup roweru warto dokładnie przeanalizować wszystkie istotne parametry i zapoznać się z opiniami osób, które posiadają dany model. W celu dokonania najlepszego roweru można także przetestować każdy z modeli, co z pewnością pomoże dokonać najlepszego wyboru. Należy również uważać na różnego rodzaju promocje i przeceny, które nie zawsze okazują się korzystne.

1 komentarz
  1. Adam pisze:

    Myślę, że trzeba dać szansę rodzimym producentom. Romet produkuje coraz lepsze rowery i to wcale nie z najniższej półki cenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rower kellys, merida czy romet – który wybrać?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1