Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Regularne jedzenie to podstawa

posiłek

Chcemy się odchudzić, ale nam to nie wychodzi. Chcemy czuć się zdrowo, ale również nie potrafimy tego uzyskać. Bardzo często powodem jest niewłaściwe odżywianie. Wiele mówi się o tym, że powinno się jeść regularnie, ale w mniejszych proporcjach. Czy jest to zgodne z prawdą? Postaramy się na to odpowiedzieć. Poza tym aspektem bardzo ważne będzie także jakość naszego jedzenia.

Najważniejsze jest śniadanie

To bardzo ważny posiłek, który często jest zaniedbywany. Śniadanie jest źródłem energii na cały dzień, to ono dostarcza nam różnych minerałów i składników odżywczych. Poza tym dzięki śniadaniu możemy pobudzić nasz metabolizm. Ten jest spowolniony nocną głodówką Jest to bardzo istotne w momencie, gdy się odchudzamy. Utrata tkanki tłuszczowej wiąże się, bowiem również z utratą beztłuszczowej masy ciała. Za tym idzie spowolnienie przemiany materii, a to nie pomaga nam w odchudzaniu. Śniadanie nie powinno być spożywane w pośpiechu, gdyż może dojść do zjawiska niestrawności, zgagi oraz wzdęć.

Śniadanie jest ważne, ale…

Oczywiście śniadanie jest bardzo ważne, ale na pewno nie jest to jest to jedyny ważny posiłek w ciągu dnia. 5 posiłków dziennie: czyli jeść mało, ale często to nie jest żaden mit, ale pewna prawidłowość. Oczywiście ważne jest to, aby jakość posiłków była wysoka. Dieta powinna być urozmaicona, powinna być dostosowana do wieku, do płci, aktywności fizycznej danej osoby. Powstaje jeszcze pytanie, co ile godzin powinno się jeść? To jest o tyle istotne, że spożywanie ich w małych odstępach lub zbyt dużych odstępach nie jest zdrowe dla układu trawiennego. Posiłki oczywiście nie powinny być duże pod względem objętości, nie powinniśmy czuć się przejedzeni. Tutaj należy wskazać na około trzy do czterech godzin. Ta wartość będzie najbardziej optymalna.

Dlaczego pięć posiłków?

Wiemy, że owych posiłków powinno być pięć, ale tak naprawdę, dlaczego? Tutaj możemy wskazać na:

  • znacznie lepsze samopoczucie
  • odpowiedni poziom wydzielania insuliny
  • nie ma gwałtownych skoków glukozy
  • nie odkłada się w ten sposób tkanka tłuszczowa

Powstaje jeszcze pytanie o to czy można pomiędzy posiłkami cokolwiek podjadać? Owszem, nie musimy się męczyć z doskwierającym głodem. Jednakże, jeśli już coś podjadamy, to niech to będzie warzywo, owoc. Popijać je najlepiej jest wodą mineralną. Dodamy również to, że bezwzględnie należy unikać wszelkiego rodzaju chipsów i innych niezdrowych przekąsek.

Pięć posiłków każdego dnia to nie mit, ale element, który pozwoli nam na lepsze samopoczucie i więcej energii do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regularne jedzenie to podstawa

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0