Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak radzić sobie ze skórą atopową?

skóra

Atopowe zapalenie skóry to znana choroba spowodowana wystąpieniem alergii na powierzchni skórnej. Występuje zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Objawy tej alergii można zmniejszyć stosując właściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz stosować się do zaleceń dermatologicznych.

Skóra atopowa – dlaczego właściwie powstaje alergia?

Wyprysk atopowy to innymi słowy skaza białkowa, która jest chorobą z nawrotami (szczególnie w okresie nadchodzącej jesieni). Rozpoznanie alergii jest więc szczególnie ważne dla osób, które mogą być na nią podatne. W ten sposób mogą przygotować się do nawrotu choroby, a jednocześnie zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki do pielęgnacji skóry atopowej, które nieco złagodzą uciążliwe objawy choroby. Głównym i najbardziej dokuczliwym objawem choroby jest swędząca skóra, która wygląda nieestetycznie ze względu na liczne zaczerwienienia. Niestety jest to choroba, z którą chory musi zmagać się przez całe życie, ale jej wczesne zdiagnozowanie pozwala wcześniej się przygotować i zmienić w porę nawyki pielęgnacyjne.

Zespół Atopowego Zapalenia Skóry powraca szczególnie w chłodnych porach roku takich jak jesień czy zima ze względu na niższe temperatury. Czynnikiem potęgującym nawroty choroby jest też stres, dlatego należy zrobić wszystko, aby ograniczyć występowanie sytuacji stresowych w codziennym życiu. Regularna i przemyślana pielęgnacja skóry pozwala uchronić ją przed groźnymi infekcjami i dalszymi powikłaniami choroby. Stosując właściwe kremy przeznaczone do skóry wrażliwej można skutecznie zapobiec łuszczeniu się skóry, pękaniu oraz tworzeniu się nieestetycznych ran.

ABC pielęgnacji wrażliwej skóry

Zastanawiasz się jak właściwie należy pielęgnować atopową skórę i po jakie produkty sięgać, aby mieć pewność, że pielęgnacja będzie skuteczna? Zanim poznasz produkty, które pozwolą Ci na rozpoczęcie prawidłowej pielęgnacji atopowej skóry wiedz, że codzienne dbanie o nią jest szczególnie ważne. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów i kosmetyków zmniejszasz ryzyko podrażnień występujących na powierzchni skóry. W związku z tym zmniejszasz też częstotliwość występowania innych uciążliwych objawów. Aby z powodzeniem wybrać najlepsze produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej trzeba zwracać uwagę na skład kosmetyku i upewnić się, że nie będzie on szkodliwy dla skóry. Osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry powinny smarować skórę preparatami kosmetycznymi aż dwa razy dziennie! Przed pielęgnacją zaleca jest kąpiel po to, aby nieco rozmiękczyć skórę i ułatwić sobie jej nawilżanie.

Atopowe zapalenie skóry – Jakie kosmetyki wybrać?

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiednich kosmetyków dla skóry wrażliwej jest wybranie kilku z nich i sprawdzenie ich działania. Dlaczego? Przede wszystkim Twoja skóra ma różny stopień suchości, a testowanie kosmetyków przeznaczonych do jej nawilżenia to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu znajdziesz najlepsze produkty dla siebie.  Pamiętaj  o tym, że do delikatnego natłuszczenia skóry o wiele lepiej sprawdzą się kremy i balsamy niż tłuste oliwki. Emulsje i mleczka do ciała to bardzo dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeśli wolisz uniknąć zjawiska lepiącej się skóry i zależy Ci tylko na minimalnym natłuszczeniu skóry. Jeśli na powierzchni Twojej skóry występują podrażnienia to świetnie sprawdzą się kosmetyki i preparaty z ichtiolem, który ma działanie chroniące skórę przed rozwojem infekcji. Dobrym sposobem jest też przetestowanie kosmetyków zanim na stałe zaczniesz ich używać. W tym celu wystarczy przesmarować niewielki fragment skóry i codziennie sprawdzać wygląd skóry.

1 komentarz
  1. Emiia pisze:

    Moim zdaniem dieta i dobór dobrych kosmetyków, to podstawa. Nie wyobrażam sobie walki ze swoją chorą skórą zarówno bez jednego, jak i drugiego. Jem zdrowo, unikam też sztucznych materiałów i ubrań z wełny. Do pielęgnacji skóry stosuję codziennie płyn do mycia twarzy i ciała oraz balsam do nawilżenia skóry. Wszystko z Novaclear Atopis, bo działa na moją skórę najskuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak radzić sobie ze skórą atopową?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1