Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Psycholog online – dla kogo i czy warto z niej korzystać?

terapia

Terapia online to nowy trend, który rośnie w siłę i staje się coraz bardziej popularny. Osoby poszukujące psychologicznego wsparcia z łatwością mogą skorzystać z pomocy psychologa w formie zdalnej i rozwiązać swoje trudności osobiste, rodzinne oraz zawodowe.

Dla kogo jest terapia online?

Psychoterapia online przeznaczona jest dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z tradycyjnej formy stacjonarnej lub też nie chcą spotykać się z psychologiem w gabinecie. Terapia online rozwija się szczególnie dynamicznie w związku z obecną epidemią, ale także ze względu na ogromny postęp technologiczny. Obecnie praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, komunikuje się ze znajomymi za pomocą smartfonów, komunikatorów i różnorodnych aplikacji. Właśnie dlatego terapia zdalna może trafiać do młodszych osób, które są przyzwyczajone do kontaktów wirtualnych. Taka forma oddziaływań psychologicznych świetnie sprawdza się także w przypadku osób mieszkających daleko od gabinetów psychologicznych, które często są zlokalizowane w samym centrum miasta. Z tym ostatnim elementem może wiązać się problem dojazdu, czyli dodatkowego czasu oraz kosztów (bilet autobusowy, paliwo, płatny parking).

Terapia online przeznaczona jest także dla osób chorych i niepełnosprawnych, a także tych, które są przez jakiś czas unieruchomione w domu, na przykład są na kwarantannie lub leżą po urazie kości. Tak naprawdę z terapii zdalnej może skorzystać każdy, bez względu na lokalizację geograficzną, wiek, a także trudności życiowe. Wystarczy tylko Internet i komputer, wyposażony w kamerę oraz głośniki. Osoby, które chcą zapisać się na terapię online, powinny wejść na stronę www.cplwowska.pl

Czy warto skorzystać z terapii online?

Zgodnie z dotychczasowymi wynikami badań można stwierdzić, że psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak wersja tradycyjna, stacjonarna. Oznacza to, że bez problemów można rozwiązać swoje trudności życiowe, a także zmniejszyć dolegliwości psychiczne. Oczywiście znaczenie ma własna motywacja, a także chęć do zmian> Warto pamiętać o tym, że terapia online jest łatwiejsza do zaangażowania, ponieważ nie ma problemów z uciążliwymi dojazdami, a także brakiem wolnych terminów. Klient może samodzielnie zarezerwować odpowiedni czas na rozmowę z psychologiem, przez stronę internetową. Terapia online jest świetnym rozwiązaniem i zdecydowanie warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Psycholog online – dla kogo i czy warto z niej korzystać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0