Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Przyczyny wypadania włosów

włosy

Z pewnością każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i długich włosach. Problem pojawia się w momencie, kiedy mimo naszych starań włosy zaczynają nam wypadać w dużych ilościach i same nie wiemy dla czego. Dlatego też warto znać przyczyny wypadania włosów, aby następnie je wyeliminować.

Stres

 Może wydawać się to nieprawdopodobne ale stres może skutkować wypadaniem włosów. Kiedy się denerwujemy, albo stresujemy to nasz organizm automatycznie się osłabia. Jednym z konsekwencji takiego osłabienia organizmu jest właśnie wypadanie włosów. Tak więc szczególnie narażone na to są osoby, które każdego dnia są narażone na stres. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby jeżeli tylko jest to możliwe, unikać sytuacji stresowych, które mogą wpłynąć na nas niekorzystnie.

Chcesz poznać nowoczesne metody leczenie wypadania włosów? Wejdź już teraz na drTrycholog.pl

Tarczyca

 Chora tarczyca jest również przyczyną wypadania włosów. Dlatego też warto zrobić sobie badania na tarczycę w momencie kiedy włosy zaczęły nam wypadać w bardzo dużych ilościach. Tarczyca może być również przyczyną całkowitego łysienia. Oczywiście w tym przypadku jeżeli zaczniemy leczyć się na tarczycę, to również kondycja naszych włosów powinna się poprawić.

Odpowiednia dieta

 Ogromne znaczenie przy wypadaniu włosów ma odpowiednia dieta. Jeżeli nie odżywiamy się zdrowo i nie dostarczamy odpowiedniej ilości minerałów i witamin naszemu organizmowi, to ostatecznie może to skutkować właśnie wypadaniem włosów. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie dostosowanie diety do naszego organizmu. Powinno się jeść dużo warzyw i owoców, które są bogate w minerały i substancje odżywcze. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie dostarczać odpowiedniej ilości witamin naszemu organizmowi wraz z pożywieniem, to powinniśmy zastanowić się nad przyjmowaniem suplementów diety. Może to pomóc nam w odbudowaniu naszego organizmu. Takie suplementy są dostępne bez recepty niemal w każdej aptece. Nie są one również zazwyczaj niczym drogim.

Leki

 Warto wiedzieć o tym, że przyjmowanie niektórych leków może również wpłynąć na wypadanie włosów. Często jest tak, że jeżeli jakiś lek pomaga nam na jedno, to niestety szkodzi na drugie. Jeżeli więc nie możemy znaleźć przyczyny wypadania naszych włosów, to warto zapoznać się z ulotkami leków, jakie przyjmujemy każdego dnia. Jeżeli więc okażę się, że jakiś lek posiada takie skutki uboczne, to warto skonsultować się z lekarzem w celu zamienienia takiego leku na inny, bardziej korzystny dla naszego organizmu.

Anemia

 Anemia może być również przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Jest ona wywołana niedoborem żelaza w organizmie, które jest również potrzebne do prawidłowego wzrostu włosów. Warto wiedzieć o tym, że na anemię tak naprawdę może zachorować każdy. Błędne jest myślenie, że tylko osoby szczupłe, które nie jedzą zbyt dużo mogą chorować. Dlatego też warto zrobić sobie zwykłe badanie krwi, które będzie w stanie wykluczyć albo potwierdzić chorobę w naszym organizmie. Anemia wywołuje ogólne osłabienie organizmu.

 Podsumowując, jest bardzo wiele przyczyn wypadania włosów. Często jednak bardzo trudno nam samemu wykryć przyczynę. Dlatego też warto wybrać się do lekarza, który zajmuje się leczeniem skóry głowy i badaniem włosów. Takim lekarzem jest trycholog. Po wstępnych badaniach lekarz taki będzie w stanie stwierdzić przyczynę i tym samym następnie wybrać najbardziej korzystny sposób leczenia dla nas. W ten sposób niemal natychmiast będziemy posiadać wiedzę o tym, co jest przyczyną takiej kondycji naszych włosów i jak ją polepszyć. Dlatego też warto zdecydować się na taką właśnie wizytę.

Jak wygląda praca trychologa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyczyny wypadania włosów

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0