Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Przeziębienie u dziecka

przeziębienie

Pielęgnacja dziecka wymaga dużo większego zaangażowania i wiedzy gdy dbamy o nasze zdrowie, co czasami wiąże się z eksperymentowaniem z przeróżnymi sposobami zasłyszanymi od koleżanek czy też z telewizji. Jednak jak tylko nasze pociechy płaczą, źle się czują, są osłabione, reagujemy szybko zazwyczaj zgłaszając się od razu do lekarza. Nie zawsze jednak jest to konieczne już przy pierwszych objawach infekcji.

Co w takim razie zrobić w przypadku przeziębienia lub grypy u dzieci? Mamy z nimi do czynienia zazwyczaj w okresie jesiennym oraz wiosennym, kiedy pogoda jest kapryśna, a temperatura zmienia się z dnia na dzień. Cała nasza rodzina jest wtedy narażona na przegrzania organizmu czy też przewianie, dlatego powinniśmy pomyśleć nad sposobami zapobiegania przed chorobą zanim się jeszcze pojawi. Do najskuteczniejszych domowych sposobów radzenia sobie z infekcją należą:
•gorąca kąpiel,
•herbatka malinowa,
•gorące mleko z łyżeczką miodu,
•inhalacje,
•syrop z cebuli,
•maść kamforowa wcierana na plecy oraz klatkę piersiową

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko i często łapią wirusy, w szczególności jeśli ich rodzice ignorują pierwsze objawy infekcji i decydują się zaprowadzić przeziębione dziecko do przedszkola. Choroba przenosi się w ten sposób na inne dzieci, te z kolei zarażają swoje rodzeństwo i rodziców. Bezpieczniej jest więc zostać z dzieckiem w domu i zastosować najbardziej popularne domowe sposoby na katar. Z wizytą u lekarza możemy się kilka dni wstrzymać, jeśli dolegliwości ustępują. Należy również pamiętać, żeby dziecko piło duży płynów, zarówno w postaci wody, soków, jak i zupek. Jak widać, przeziębienia nie powinny nas od razu martwić, chyba że u dziecka pojawiają się inne niepokojące dolegliwości, w szczególności utrzymująca się długo gorączka oraz kaszel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeziębienie u dziecka

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0