Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Przeszczep włosów przed i po. Efekty robią wrażenie!

włosy

Zabieg przeszczepu włosów okaże się rozwiązaniem na problem łysienia spowodowany przez różne przyczyny. Łysienie może dotyczyć nawet bardzo młodych osób i występuje niezależnie od płci. Rozwój medycyny estetycznej umożliwił unowocześnienie i mniejszą inwazyjność zabiegu przeszczepu włosów. Zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę oznacza możliwość osiągnięcia najlepszych efektów.

Diagnoza problemu

Specjalista podczas spotkania z pacjentem zleci wykonanie badań pozwalających poznać stan zdrowia. Lekarz zapyta także o samopoczucie, przebyte choroby i historię chorób w rodzinie. Większość przypadków łysienia jest bowiem dziedziczona. Podczas oględzin skóry głowy specjalista będzie w stanie stwierdzić w jak zaawansowanej fazie występuje problem. W większości przypadków wystarczy dokonanie oględzin skóry głowy. Czasem jednak dobrym rozwiązaniem jest dodatkowa diagnostyka w postaci badania wykonanego trichoskopem. Urządzenie pozwoli obejrzeć skórę w powiększeniu. Dzięki temu lekarz sprawdzi stan skóry głowy i mieszków włosowych.

Leczenie

Najlepszym rozwiązaniem jest holistyczne spojrzenie na pacjenta. Wykrycie przyczyn łysienia i ich usunięcie pozwoli ograniczyć rozwój problemu. Leczenie łysienia polega na miejscowym stosowaniu różnego rodzaju maści, kremów i wcierek. Preparaty pobudzają odżywienie mieszków włosowych i krążenie skóry głowy. Lekarz w bardzo zaawansowanych przypadkach zaleci stosowanie leków doustnych. Dobre rezultaty leczenia uzyskuje się dzięki mezoterapii, czyli podskórnym podaniu mieszanek odżywczych.

Przeszczep włosów

Transplantacja włosów to zabieg oferowany przez medycynę estetyczną. Nowoczesny przeszczep włosów umożliwi ich zagęszczenie w problematycznych miejscach. Materiał pobierany jest od tego samego pacjenta, co nie spowoduje reakcji alergicznej. Zabieg przeszczepu włosów został z biegiem lat unowocześniony. Wówczas możliwe jest jego dokonanie przy znieczuleniu miejscowym.

Efekty przeszczepu włosów

Bardzo precyzyjny zabieg jakim jest przeszczep włosów powinien wykonać doświadczony w konkretnej metodzie specjalista. Efekt przeprowadzonej transplantacji w dużej mierze zależy od umiejętności lekarza. Podczas zabiegu specjalista ocenia jakość mieszków włosowych i tylko te najsilniejsze przeszczepia. Pacjent zauważy efekty przeszczepu włosów po 9 miejscach. Tyle czasu mieszki włosowe potrzebują na znaczne zagęszczenie włosów. Specjalista dzięki użyciu trichoskopu może ocenić efekt zabiegu nawet po kilku tygodniach. Przeszczep włosów to doskonały sposób na usunięcie skutków łysienia. Sprawdzi się w różnych rodzajach łysienia, które wcześniej należy zdiagnozować. Doświadczeni specjaliści z www.medmix.pl to najlepszy wybór.

Zalety metody FUE

Przeszczep włosów można wykonać kilkoma metodami. Obecnie najbardziej nowoczesna metoda to FUE. Polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i umieszczenie ich w problematycznej strefie. Podczas zabiegu nie używa się skalpela, a metalowej sztancy. Pacjent nie będzie miał zatem blizn. Czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki, a wszelkie zalecenia lekarz przedstawi podczas wizyty. Zaletą metody jest możliwość przeszczepu dużej ilości mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeszczep włosów przed i po. Efekty robią wrażenie!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0