Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Przekąski dietetyczne – jakie wybrać, by nie naruszyć diety?

przekąski

Utrzymanie diety nie jest prostą sprawą. Gdy dopada ochota na słodką przekąskę, nawet najbardziej zmotywowana osoba może złamać swoje postanowienie, sięgając po „przysmak”, po który sięgać nie powinna. Co zrobić, gdy pojawia się chwila słabości? Najlepiej wybrać zdrową alternatywę dla słodkich i słonych przekąsek, która nie zaburzy jadłospisu.

Większość osób, które rozpoczynają dietę odchudzającą, tkwi w przekonaniu, że podjadanie między posiłkami to największy „grzech”, jaki można popełnić w ich sytuacji. Nic bardziej mylnego! W samym zaspokajaniu apetytu na coś smacznego nie ma niczego złego, o ile naszym wyborem nie jest czekoladowy batonik, torebka czipsów ziemniaczanych albo inna wysokokaloryczna przekąska. Należy bowiem wiedzieć, że dokąd nie wprowadzamy do jadłospisu kalorii w liczbie większej niż przewidziana, nie popełniamy żadnego dietetycznego błędu. 

Na czym polega skuteczne odchudzanie?

Dość często można spotkać się z opinią, że skuteczna dieta odchudzająca wiąże się kulinarnymi wyrzeczeniami, które wykraczają poza wolę przeciętnego człowieka. Nic bardziej mylnego! Najskuteczniejszą drogą do uzyskania szczupłej sylwetki jest spożywanie prawidłowo zbilansowanych posiłków, czyli takich, które dostarczają energię z węglowodanów złożonych, zdrowych tłuszczów i protein. W tym miejscu należy podkreślić, że łączna wartość energetyczna produktów spożywanych w ciągu doby powinna być nieco niższa niż całkowite dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Wniosek? Nawet w jadłospisie diety odchudzającej znajdzie się miejsce na przekąski, pod warunkiem, że mówimy o wartościowych produktach, których spożycie powoduje realne korzyści dla organizmu.

Jakie przekąski wybrać na diecie?

Wbrew pozorom, dietetycznych przekąsek jest całkiem sporo. Najlepiej wybrać takie, które charakteryzują się nie tylko wyśmienitym smakiem, ale także dobrym składem (dobrym, czyli w tym przypadku maksymalnie prostym), jak te od Sonko. Jeżeli w dziennym jadłospisie nie ma już miejsca na zbyt wiele dodatkowych kalorii, najlepszym wyborem będą wafle ryżowe. Przygotowane z nieoczyszczonego ryżu, obfitują w błonnik pokarmowy i zawierają cenne węglowodany złożone, ale ich wartość energetyczna jest niska.

Coś nieco bardziej sycącego, ale wciąż lekkiego i dietetycznego? Sucharki albo lekkie pieczywo. To naturalne produkty, które także obfitują w ważne dla organizmu składniki, a przy tym smakują wyśmienicie.

Warto pamiętać, że na diecie trzeba unikać bezwartościowych kalorii, które pochodzą nie tylko ze słodyczy i innych niezdrowych przekąsek, ale także ze słodkich napojów. Gdy dopada Cię pragnienie, najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości woda naturalna, jak Kinga Pienińska. Woda mineralna niezwykle skutecznie nawadnia organizm, a przy tym zawiera cenne mikroelementy w odpowiednim stężeniu, których nie może zabraknąć w zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diecie. Nie tylko właściwości, ale także smak jest mocnym atutem tego cennego daru matki natury – rześki i naturalny, przez niektórych określany jako górski. Woda o średnim stopniu zmineralizowania (właśnie taką można pić bez ograniczeń) powinna być podstawowym płynem w ciągu dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekąski dietetyczne – jakie wybrać, by nie naruszyć diety?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0