Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Prosty i skuteczny pomysł na zdrowe odżywianie

odchudzanie

Każdy, kto kiedykolwiek rozważał zmianę swoich nawyków żywieniowych i zdrowe odżywianie, wie, jakie to wyzwanie. Nawet, jeśli plan żywieniowy opracuje nam profesjonalista, dalej pozostaje kwestia czasu potrzebnego na przygotowanie posiłków i zakupu niezbędnych produktów spożywczych.

Świeże i zdrowe warzywa brzmią dobrze, dopóki nie okazuje się, że nie wszystkie da się kupić w sobotnim objeździe dyskontów. Ewentualnie, potrzebujesz 100 g podczas gdy pojedynczy owoc czy warzywo waży mniej więcej dwa-trzy razy tyle. Co zrobić z resztą? Wyrzucić? Zjeść więcej? Nie wszystkie diety uwzględniają rozsądne gospodarowanie składnikami.

Chociaż często mówi się, że nie da się samymi ćwiczeniami rozwiązać problemów wynikających z kiepskiej diety, aktywność fizyczna też jest istotnym elementem zdrowego trybu życia. Tylko kiedy znaleźć na nią czas, kiedy musisz zajmować się tyloma innymi rzeczami, w tym dbaniem o właściwe żywienie?

Zasadniczo, na te wszystkie problemy jest proste rozwiązanie – catering dietetyczny. Jest to szczególnie wygodne także, gdy pozostali domownicy jedzą „normalnie” – robisz zakupy takie jak zwykle, może na jedną porcję mniej – na przygotowanie posiłków dla siebie nie potrzebujesz dodatkowego czasu. Podobnie, jeśli jesteś osobą która ma zapchany terminarz od rana do wieczora i żyje w ciągłym biegu – wtedy szczególnie ważne jest właściwe odżywianie. Sama wygoda. Pomyśl tylko.

Zamawiasz dietę określonego typu – bezglutenową, keto, wegetariańską – jakąkolwiek potrzebujesz. Określasz ilość posiłków i kalorii, jakich potrzebujesz dostarczyć każdego dnia. Dieta pudełkowa pozwoli ci jeść zdrowo, dbając o odpowiedni bilans dostarczanych mikro- i makroskładników. Nie będziesz tracić czasu na przygotowanie posiłków, szukanie odpowiednich przepisów czy nowych rozwiązań, żeby ciągle nie jeść tego samego. W końcu ile można jeść kurczaka z ryżem, nawet jeśli makro się zgadza.

Dodatkowo, taka dieta do domu oznacza, że musisz się przejmować, że zapomniałeś czegoś kupić do jutrzejszego śniadania – gotowe pudełka na cały dzień czekają co rano tam, gdzie zamówisz dostawę.

Koniecznie wypróbuj to rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na gotowanie, a chcesz w końcu zacząć zdrowo się odżywiać – catering dietetyczny rozwiąże twoje problemy z czasem i zaangażowaniem potrzebnym do przygotowania posiłków. Zupełnie, jak pizza na telefon, dieta z dowozem – szybko, łatwo i smacznie. Warto, naprawdę.

1 komentarz
  1. Marysia89 pisze:

    Ja skorzystałam z cateringu dietetycznego i jestem bardzo zadowolona z efektów diety. Jedzenie jest smaczne, zróżnicowane, zdrowe i bez polepszaczy smaku. Mają spory wybór różnych diet, korzystam z diety Zdrowe odchudzanie, mój mąż z diety Masa i oboje widzimy efekty. Mogę ich z czystym sumieniem polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prosty i skuteczny pomysł na zdrowe odżywianie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1