Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Poznaj skuteczne sposoby na domowe odchudzanie

odchudzanie w domu

Kiedy postanawiamy schudnąć parę kilo, szukamy sprawdzonych sposobów i racjonalnych diet. W odchudzaniu najważniejsze jest nasze „menu” i ruch.

Zbilansowana dieta i ćwiczenia

Kiedy podejmujemy się diety, warto na początku przemyśleć swoje nawyki żywieniowe. Odchudzanie powinno zaczynać się od wprowadzenia zbilansowanej diety – nie chodzi przecież o to, żeby się głodzić. Organizmowi należy dostarczać niezbędnych składników w odpowiednich ilościach. Oczywiście, są pokarmy, które możemy wykluczyć z diety bez zastanowienia – fast food, jedzenie pełne konserwantów.

Ważne jest również, aby przyjąć sobie pewien harmonogram żywienia – lepiej jest jeść częściej, ale mniejsze porcje. Nie powinniśmy się również objadać po nocy.
Drugą istotną kwestią jest aktywność fizyczna. Odchudzanie ma sens wtedy, kiedy reformę żywienia połączymy z systematycznymi ćwiczeniami, które pomogą nam spalić zbędny tłuszcz. Co więcej, ruch poprawi ogólną kondycję organizmu.

Co warto włączyć do diety

Są pewne produkty, które wspomagają odchudzanie i z tego względu warto włączyć je do diety. Należy do nich na przykład młody jęczmień. Bogaty jest w błonnik, który poprawia perystaltykę jelit, a także chlorofil, który podtrzymuje równowagę kwasowo – zasadową organizmu, co wpływa pozytywnie na odchudzanie. Nie od dziś mówi się także o pozytywnych właściwościach zielonej kawy. W niewypalonych ziarnach obecny jest kwas chlorogenowy, który zmniejsza wchłanianie glukozy ze spożywanych pokarmów.

W odchudzaniu pomocna jest również pokrzywa. Napar z tego zioła ma wiele właściwości zdrowotnych, między innymi skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Pokrzywa pobudza też ściany żołądka do wydzielania soków trawiennych, dzięki czemu wspomaga trawienie.

Osobom zmagającym się z nadwagą, poleca się włączenie do diety coraz bardziej popularnego ostatnio produktu – topinamburu. Obniża on poziom cholesterolu, generalnie reguluje pracę układu pokarmowego, zawiera sporo błonnika, dzięki któremu odczuwamy sytość. Topinambur ma też mnóstwo witamin, które są potrzebne na co dzień, a tym bardziej w okresie odchudzania – wyłączając lub ograniczając różne produkty z diety, łatwo jest zaburzyć równowagę mikroelementów dostarczanych organizmowi.

Więcej informacji na temat domowych sposobów na odchudzanie dostępnych jest na stronie naturapluszdrowie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj skuteczne sposoby na domowe odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0