Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Poznaj skuteczne sposoby na domowe odchudzanie

odchudzanie w domu

Kiedy postanawiamy schudnąć parę kilo, szukamy sprawdzonych sposobów i racjonalnych diet. W odchudzaniu najważniejsze jest nasze „menu” i ruch.

Zbilansowana dieta i ćwiczenia

Kiedy podejmujemy się diety, warto na początku przemyśleć swoje nawyki żywieniowe. Odchudzanie powinno zaczynać się od wprowadzenia zbilansowanej diety – nie chodzi przecież o to, żeby się głodzić. Organizmowi należy dostarczać niezbędnych składników w odpowiednich ilościach. Oczywiście, są pokarmy, które możemy wykluczyć z diety bez zastanowienia – fast food, jedzenie pełne konserwantów.

Ważne jest również, aby przyjąć sobie pewien harmonogram żywienia – lepiej jest jeść częściej, ale mniejsze porcje. Nie powinniśmy się również objadać po nocy.
Drugą istotną kwestią jest aktywność fizyczna. Odchudzanie ma sens wtedy, kiedy reformę żywienia połączymy z systematycznymi ćwiczeniami, które pomogą nam spalić zbędny tłuszcz. Co więcej, ruch poprawi ogólną kondycję organizmu.

Co warto włączyć do diety

Są pewne produkty, które wspomagają odchudzanie i z tego względu warto włączyć je do diety. Należy do nich na przykład młody jęczmień. Bogaty jest w błonnik, który poprawia perystaltykę jelit, a także chlorofil, który podtrzymuje równowagę kwasowo – zasadową organizmu, co wpływa pozytywnie na odchudzanie. Nie od dziś mówi się także o pozytywnych właściwościach zielonej kawy. W niewypalonych ziarnach obecny jest kwas chlorogenowy, który zmniejsza wchłanianie glukozy ze spożywanych pokarmów.

W odchudzaniu pomocna jest również pokrzywa. Napar z tego zioła ma wiele właściwości zdrowotnych, między innymi skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Pokrzywa pobudza też ściany żołądka do wydzielania soków trawiennych, dzięki czemu wspomaga trawienie.

Osobom zmagającym się z nadwagą, poleca się włączenie do diety coraz bardziej popularnego ostatnio produktu – topinamburu. Obniża on poziom cholesterolu, generalnie reguluje pracę układu pokarmowego, zawiera sporo błonnika, dzięki któremu odczuwamy sytość. Topinambur ma też mnóstwo witamin, które są potrzebne na co dzień, a tym bardziej w okresie odchudzania – wyłączając lub ograniczając różne produkty z diety, łatwo jest zaburzyć równowagę mikroelementów dostarczanych organizmowi.

Więcej informacji na temat domowych sposobów na odchudzanie dostępnych jest na stronie naturapluszdrowie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj skuteczne sposoby na domowe odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0