Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Pozbądź się zmarszczek dzięki zabiegowi wypełniania!

zabieg

Specjaliści z medycyny estetycznej zgodnie potwierdzają, że najczęstszymi przyczynami zmarszczek są podeszły wiek oraz wieloletnia mimika twarzy. Postępujący proces starzenia się organizmu sprzyja powstawaniu niedoskonałości pod postacią podłużnych zagłębień na skórze, które zaburzają estetykę naszego ciała i jego naturalne piękno.

Główne przyczyny zmarszczek

Wielokrotnie zmarszczki mogą być następstwem nieprawidłowego odżywiania. Niedostateczna ilość kolagenu i niektórych witamin (A, C i E) może mieć znaczący wpływ na kondycję skóry, która zostaje zaburzona poprzez niekorzystne oddziaływanie stresu oksydacyjnego i wolnych rodników tlenowych. W innych przypadkach przyczynami mogą być m.in. nadmierna ekspozycja na zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV czy niewłaściwa pielęgnacja skóry (np. przez niedostateczne nawilżenie).

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia, ale tak naprawdę styl naszego życia decyduje o tempie jego postępowania. Złe odżywianie się, nadmierny stres, nieodpowiednie kosmetyki, palenie papierosów czy zmiany hormonalne mogą doprowadzić do przyśpieszenia ich powstawania. Pierwsze oznaki zmarszczek występują już przed trzydziestką, są jednakowo obserwowane u kobiet i mężczyzn. Czy istnieje skuteczny sposób na ograniczenie ich powstawania?

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek?

Jedną z najbardziej efektywnych metod przeciwdziałania zmarszczkom jest zabieg polegający na wypełnieniu występujących bruzd. Eksperci z Horizon Medical Center poprzez wstrzyknięcie preparatu z naturalnym kwasem hialuronowym umożliwiają przywrócenie skórze niezbędną jędrność i wygładzenie występujących niedoskonałości. Zastosowany środek umożliwia m.in. pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji skóry, modelowanie ust, poprawę konturów twarzy oraz nadanie skórze właściwej objętości.

W jakich miejscach można wykonywać wypełnianie?

– Okolice skroni i czoła

– Policzki

– Usta i okolice ich kącików

– Cienie pod oczami wraz z kurzymi łapkami

– Obszar pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka)

– Bruzdy nosowe i wargowe

– Dekolt

– Dłonie

Czy zabieg wypełniania jest bezpieczny?

Cienkie igły do wykonywanych wstrzyknięć wraz z zastosowanym miejscowym znieczuleniem pozwalają zapewnić pacjentowi odpowiednią ochronę przed odczuwaniem bólu. Wypełnianie zmarszczek jest wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej, którzy mają niezbędne uprawnienia i doświadczenie w praktyce zabiegowej. Kwas hialuronowy wykorzystywany do niwelowania niedoskonałości został pozbawiony składników odzwierzęcych, dlatego nie ma obaw o pojawienie się niepożądanych reakcji alergicznych bądź innych objawów uczuleniowych.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

kom.: +48 509 461 432

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozbądź się zmarszczek dzięki zabiegowi wypełniania!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0