Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Powrót do ćwiczeń po kontuzji – wybieramy pasy, ściągacze i opaski na kolana

trening

Wielu z nas na skutek wypadku lub nieprawidłowej techniki doznaje urazu, który przez jakiś czas uniemożliwia nam kontynuowanie swojego ulubionego sportu. Na szczęście prędzej czy później możemy do niego wrócić, jednak zawsze należy pamiętać o tym, że na pewno nie będziemy w takiej formie, jak przed przerwą. Pomóc nam w tym może całe spektrum akcesoriów wspomagających, takich jak ściągacze na nadgarstki, czy opaski na kolana. Przekonajmy się, dlaczego warto je wykorzystać po przebytej kontuzji.

Wsparcie stawów

Niezależnie od tego, czy przytrafiło się nam zwichnięcie, czy złamanie, to czeka nas pewien czas w usztywnieniu oraz okres rehabilitacyjny, podczas których siła naszych mięśni oraz stawów znacznie się obniży w wyniku procesu leczenia. Oczywiście w tym czasie nie jesteśmy w stanie wykonywać aktywności sportowej, przez co nasza forma także ulega osłabieniu. Po tygodniach usztywnienia potrzebujemy trochę czasu na wzmocnienie swoich stawów i tu z pomocą przychodzą akcesoria sportowe specjalnie zaprojektowane do zapewnienia maksymalnego komfortu i poprawności wykonywanych ćwiczeń – opaski na kolana, pasy i ściągacze nadgarstków. Dzięki nim możemy zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i pewność, że nie przeciążymy danej kończyny już na starcie, co wcale nie jest takie rzadkie.

Największą zaletą tych akcesoriów jest wprowadzenie ograniczonego zakresu ruchu, który dzięki uniemożliwieniu wykonania konkretnego ruchu chroni posiadacza przed zbyt gwałtownymi ruchami, które mogłyby sprawiać ból, a nawet doprowadzić do urazów wynikających z osłabionych stawów. Ich zastosowanie nie dotyczy wyłącznie osób po kontuzjach, lecz także profesjonalnych sportowców oraz tych, którzy lubią zwiększać ciężary na siłowni. Szczególnie ćwiczenia siłowe wymagają wyjątkowej uwagi, gdyż nieprawidłowa technika może prowadzić do nierównomiernego wzrostu masy mięśniowej, pogłębić wady postawy oraz wywołać inne dolegliwości. Wykorzystanie opasek i usztywniaczy pozwala na poprawne wykonywanie ćwiczeń, dzięki czemu unikniemy wszystkich powyżej wymienionych nieprzyjemności.

Warto jednak pamiętać o tym, że akcesoria uciskowe nie powinny być stosowane przez cały czas – podobnie jest z lekami, przestajemy je brać, gdy czujemy się dobrze. Opaski i usztywniacze mają nam pomóc w powrocie do zdrowia, a nie zastąpić ruch kończyny. Jest to ważne i nie można traktować tego lekceważąco, gdyż w skrajnych przypadkach może nam bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Sprawdź stronę: opaski na kolana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do ćwiczeń po kontuzji – wybieramy pasy, ściągacze i opaski na kolana

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0