Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Postanowienia noworoczne – co zrobić, by ich dotrzymać?

zrzucanie wagi

Postanowienia noworoczne stały się rytuałem dla wielu osób, nieodzownym elementem rozpoczynającego się roku. Choć zwykle chętnie przestrzega się tradycji, to w tym przypadku trudno o konsekwencję. Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne i co zrobić, by ich dotrzymać?

Najczęstsze postanowienia noworoczne Polaków?

W 2015 roku Nielsen przeprowadził badanie, w którym sprawdził najczęstsze postanowienia noworoczne. Na czele listy znajduje się chęć schudnięcia – deklaruje ją prawie 40% ankietowanych. Tuż za nim plasuje się deklaracja odczuwania radości życia, co za postanowienie noworoczne stawia sobie prawie 30% respondentów. Następnie można znaleźć chęć zaoszczędzenia, spędzenia więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną oraz lepszej organizacji codzienności. Wśród popularnych deklaracji pojawia się też postanowienie o… braku postanowień noworocznych, do czego przyznaje się 16% osób. Listę zamyka deklaracja o znalezieniu sobie w nowym roku hobby, podróżowania oraz czytania więcej książek niż dotychczas.

Jak ułatwić sobie realizowanie postanowień?

Jeśli tak jak większość respondentów wybierasz postanowienie dotyczące schudnięcia, oprócz motywacji przyda Ci się plan, jak to wykonać. Zacznij od przeanalizowania swojego stylu życia i znalezienia w nim nawyków, które nie sprzyjają osiągnięciu smukłej sylwetki. Może jesz zbyt mało posiłków i najadasz się zanadto na noc, spożywasz zbyt dużo cukru lub też nie zjadasz odpowiedniej ilości warzyw i owoców? Jeśli tak, to Twoje postanowienia noworoczne pomoże Ci spełnić dieta sokowa Fit Juice: https://fit-juice.pl/.

Fit Juice to zdrowe soki tłoczone na zimno metodą Cold Press z owoców i warzyw. Warzywa i owoce pochodzą od lokalnych dostawców, a same soki nie zawierają sztucznych dodatków oraz nie są pasteryzowane. Jedna butelka soku to nawet 1,5 kilograma warzyw i owoców. Do Twojej dyspozycji są soki owocowe, owocowo-warzywne oraz warzywne.

Fit Juice proponuje aż 30 różnych rodzajów soków, które możesz samodzielnie komponować lub też wybrać gotowy zestaw. Do wyboru są m.in. zestawy oczyszczające, korzystnie wpływające na cerę czy też poprawiające odporność.

Pamiętaj, by stawiać sobie realne cele

W realizacji postanowień noworocznych najważniejsza jest motywacja, która pozwala realizować cel i odczuwać satysfakcję. Najczęściej postanowienia noworoczne są porzucane w momencie, gdy cel wydaj się nieosiągalny i do jego dotarcia musi upłynąć sporo czasu. Dlatego też tak ważne jest, by wyznaczać sobie osiągalne cele.

Na początek zastanów się, dlaczego zależy Ci na akurat takim celu. Przedstaw sobie korzyści z jego osiągnięcia, co pozwoli Ci nie odpuścić realizacji zbyt szybko. Zadbaj też o to, by dążenia były możliwe do zmierzenia i realne do wykonania. Zamiast „schudnę 30 kg” wyznacz sobie cel „schudnę 5 kg, a następnie wyznaczę kolejny cel do wykonania”. W ten sposób będzie Ci łatwiej trzymać się założonych postanowień, a satysfakcja z realizacji założonych planów będzie większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postanowienia noworoczne – co zrobić, by ich dotrzymać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0