Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Postanowienia na nowy rok jak w nich wytrwać?

dieta

Co roku miliony ludzi chce odmienić swój los wyznaczając samym sobie postanowienia które mają im dać lepsze życie. Wiele z tych postanowień na samym początku jest bardzo szczerych i mają logiczne podstawy. Mimo wszystko czasem nawet najwytrwalszym osobom ciężko jest wytrwać we własnych postanowieniach.

Aby już nigdy nie musieć wstydzić się swoją porażką warto jest pomóc samym sobie w realizacji swoich postanowień. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Dokonanie takiego postanowienia jest osiągalne dla każdego ale tylko ludzie z silną wolą mogą w pełni oprzeć się pokusom śmieciowego jedzenia. Swoim postanowieniom można bardzo prosto dopomóc zmieniając swoją dietę. Zamiast jeść na mieście, lub przyrządzać potrawy gotowe do odgrzania można wykupić miesiąc diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa nie jest panaceum na nadwagę, jednak pomaga zrzucać regularnie zbędne kilogramy bez konieczności liczenia kalorii przed każdym posiłkiem.

Zrzucanie po-świątecznych kilogramów – Na czym polega dieta pudełkowa?

Idea diety pudełkowej wzięła się z faktu jedzenia między posiłkami i zwiększania kaloryczności posiłków. Ludzki organizm w zależności od wieku, płci, oraz wykonywanej pracy potrzebuje od 2500-5000 kcal, Osoby które regularnie przybierają na wadze przyjmują zbyt wiele kalorii w stosunku do swoich potrzeb. Aby schudnąć należy przyjmować trochę mniej kalorii niż wynika to z naszego zapotrzebowania.

przykład:

Pani Kasia pracująca jako księgowa zamierza zrzucić kilka kilogramów. Od Pani dietetyk dowiedziała się że przy jej wieku i trybie pracy potrzebuje około 2500 kcal dziennie. W tym przypadku aby schudnąć Pani Kasia powinna przyjmować maksymalnie 2000 kcal przez cały czas jednocześnie monitorując swoją wagę.

Tak więc dieta pudełkowa zapewnia nam określoną ilość kalorii dla każdego dnia, dzięki czemu nie musimy przyswajać żadnych innych posiłków. Dieta pudełkowa to również pełno wartościowe posiłki bogate w witaminy i minerały. Dieta ta pozwala przy odpowiednim samozaparciu osiągnąć bardzo duże rezultaty w zaledwie kilka miesięcy.

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Obecne czasy w których każdy jest zabiegany i pogrążony własną wizją sukcesu sprawiają że ludzie przestali mieć czas na gotowanie. Większość je na mieście,lub kupuje gotowe posiłki do podgrzania w domu. Taki tryb życia nie jest zdrowy i może bardzo negatywnie wpłynąć na organizm. Aby uniknąć bycia ofiarą chemicznego jedzenia warto wybrać sprawdzony catering dietetyczny. Z uwagi na tryb życia polaków oferta tego rodzaju jest bardzo duża. Posiłki w cateringu dietetycznym są zróżnicowane dlatego też są one bogate w różnorodne witaminy i mikro, oraz makroelementy. Wybór cateringu dietetycznego najlepiej jest dokonać poprzez opinie znajomych zaufanych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Postanowienia na nowy rok jak w nich wytrwać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0