Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Poporodowa ginekologia plastyczna

dziecko

Poród jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Na świecie pojawia się nowy członek rodziny, który zmienia niemal każdy element w życiu swoich rodziców. Niestety często może też wpłynąć na zmianę odczuwania przyjemności seksualnej przez kobietę. Ekstremalne przeciążenia, jakim poddawana jest skóra pochwy podczas porodu, mogą doprowadzić do zniekształcenia i rozszerzenia tego narządu. Fachową pomoc na wyjście z opresji dają kliniki medycyny estetycznej.

Na czym polega plastyka pochwy po porodzie?

W wyniku porodu skóra pochwy może pozostać mocno naciągnięta. Zdarzają się także zniekształcenia wynikające z pęknięcia tkanki lub rozcięcia jej przez położną. U kobiet, które rodzą kilkukrotnie, skóra może być już bardzo luźna, co wpływa na kilka niedogodności. Po pierwsze odczucia seksualne są znacznie mniejsze i to dla obojga partnerów. Drugą kwestią jest suchość w pochwie, a także większe zagrożenie infekcjami intymnymi. Plastyka pochwy po porodzie polega na nacięciu skóry i wycięciu nadmiaru luźnej lub źle zabliźnionej tkanki. Można także dokonać korekty krocza, które zostało nacięte i zszyte podczas porodu. Zabieg może poprawić nie tylko wygląd kobiety, ale również pozytywnie wpłynie na jej samopoczucie, nie wspominając już o komforcie płynącym z doznań seksualnych.

Decyzja o zabiegu i przygotowanie

Jeśli decydujemy się na zabieg ginekologii plastycznej, warto wybrać sprawdzoną klinikę, gdzie można skorzystać z wiedzy specjalistów. Do takich należy Horizon Medical Center z Warszawy. W czasie pierwszej wizyty lekarz dokładnie zbada pacjentkę i poinformuje o wszystkich możliwościach. Zleci też szereg badań, które wykluczą szkodliwy wpływ zabiegu na zdrowie kobiety. Należą do nich między innymi cytologia, wymaz z pochwy i morfologia. Wyleczone powinny zostać także wszystkie infekcje intymne. Lekarz odradzi przeprowadzanie waginoplastyki, jeśli pacjentka ma problemy z krzepliwością krwi albo planuje ciążę. Termin zabiegu ustalany jest przynajmniej na dwa tygodnie przed miesiączką.

Przebieg i rekonwalescencja

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas wykonywania wszystkich czynności mieści się między godziną, a dwoma. Najczęściej zakładane są delikatne szwy rozpuszczalne, dlatego nie ma potrzeby ściągania ich przez chirurga. Po zabiegu pacjentka może zostać w klinice na noc.
Przez sześć tygodni po zabiegu należy unikać kąpieli w wannie i basenie. Niemożliwe jest także współżycie do czasu całkowitego wygojenia się rany po zabiegu. Po dwóch miesiącach wszelkie dolegliwości związane z ingerencją chirurgiczną ustępują i pozostaje satysfakcja z pięknego wyglądu oraz powrotu przyjemności z seksu.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poporodowa ginekologia plastyczna

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0