Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Pomidory – zacznij je samodzielnie hodować

pomidory

Kto nie lubi pomidorów? Z trudem znajdziemy osoby, które powiedzą z dużą stanowczością, że to warzywo w ogóle im nie leży i unikają go na kanapkach czy legendarnej już zupy pomidorowej. Pomidory są pyszne, szczególnie takie, które są w 100% naturalne, bez pestycydów i innych ulepszaczy, których zadaniem jest przyspieszenie ich wzrostu. Tylko skąd takie znaleźć? Kupując u źródła, możemy przepłacić, na rynku nie mamy pewności co do ich jakości, a w sklepach? Chyba sami dobrze wiemy, czym to się może skończyć. Jest jednak rozwiązanie – założenie własnej hodowli pomidorów!

Od czego zacząć? Hodowanie nie musi być wcale takie trudne!

Przede wszystkim, aby rozpocząć hodowlę pomidorów – czy to dużą, czy małą, potrzebujemy ogrodu. Co prawda można położyć jedną doniczkę na balkonie, ale szkoda zachodu dla kilku pomidorów, jak już coś robić, to porządnie. Ogród, nawet taki, który ma 100 metrów kwadratowych, też świetnie się sprawdzi. Możemy wtedy wybrać dwie drogi sadzenia.

Pierwszą z nich to doniczki. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy – tania inwestycja, ale też nie do końca pewna. Wystarczy, że zaczną się mocne deszcze, niższa temperatura na zewnątrz i cała nasza uprawa stoi pod wielkim znakiem zapytania. Co w takim razie lepiej się tutaj sprawdzi? Można wybrać szklarnie – takie wykonane z poliwęglanu o wymiarach 2 metry na na 3,5 metra, w zupełności wystarczy pod konkretniejszą uprawę warzyw. Znajdziemy już gotowe szklarnie w sklepie metal-gum.com – dostępne są też większe, jeżeli i Państwa potrzeby rosną.

Dbaj, rozmawiaj i kochaj

Na rynku dostępnych jest mnóstwo odmian pomidorów, naszym zdaniem najlepsze są malinowe, jednak każdy sam powinien dobrać takie, które mu będą odpowiadać, a także ich uprawa nie będzie zbyt skomplikowana. Inne wymagania co do światła, wody, temperatury czy nawet okresu sadzenia, niby zwykły pomidor, ale każda odmiana się od siebie różni i należy o tym pamiętać. Dlatego wybierajmy takie na początek, które zbyt skomplikowane nie będą.

Dlaczego warto uprawiać swoje pomidory? Dla zwykłej satysfakcji? Skądże znowu! Jest to ekologiczne podejście do życia, wyzbywanie się pestycydów, chemii jest wręcz pożądana, a dodatkowo mamy okazję zaoszczędzić na zakupach w sklepach. W końcu kilogram dobrych pomidorów kosztuje nawet 6 złotych, a z tego co nam zostanie, możemy wykonać przecier, ketchup czy zupę na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomidory – zacznij je samodzielnie hodować

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0