Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Pole dance – trening dla ciała i zmysłów

pole dance

Czy pole dance naprawdę kojarzy się tylko z tańcem z nocnych klubach? Teraz to zdecydowanie rodzaj ćwiczeń a nawet dyscyplina sportu.

Pole dance to po prostu taniec na rurze. Pierwotnie kojarzony był ze striptizem w nocnych klubach. Obecnie takie podejście odchodzi do lamusa. Pole dance uchodzi za rodzaj ćwiczeń, które świetnie modelują i wysmuklają sylwetkę. Do ich wykonania naprawdę potrzeba nie lada sprawności. Czy wiesz, że do popularyzacji tego sportu przyczyniły się gwiazdy światowego kina i sceny muzycznej? Modę na pole dance jako formy ćwiczeń upowszechniły Madonna, Demi Moore oraz Cindy Crawford.

Pole dance w Polsce

W naszym kraju nadal kojarzony on jest z nocnymi klubami. Tymczasem na Zachodzie już w latach 90. wiele kobiet uprawiało go jako forma fitnessu, która świetnie modeluje sylwetkę. Do Polski ta moda dopiero dociera. Objawia się to pojawianiem ofert treningu pole dance w klubach fitness. Prowadzą je certyfikowane instruktorki. Dzięki takiemu treningowi poprawisz kondycję, wzmocnisz mięśnie. Pole dance działa świetnie na mięśnie brzucha, pośladki, ale nie tylko. Najbardziej skomplikowane figury wymagają również mocnych mięśni rąk i nóg. Zaletę tego treningu jest, zatem uniwersalność – działa na wszystkie partie mięśni. Co najważniejsze jest świetną alternatywą dla innych ćwiczeń. Jeżeli nudzi Cię bieganie czy powtarzanie tych samych układów choreograficznych na tradycyjnym aerobiku, to znak, że czas pomyśleć o czymś nowym. Pole dance może być świetną alternatywą. Pole dance to przede wszystkim akrobatyka. Poznasz tutaj różne układy. Łączą one elementy i figury taneczne. Muzyka, taniec i świetny trening, czyli przyjemne z pożytecznym.

Podnoszenie poprzeczki

Nie możesz spodziewać się, że po kilku zajęciach staniesz się mistrzynią w tańcu na rurze. Pole dance to wymagająca dyscyplina. Jeśli wcześniej tego nie robiłaś, a co gorsza nie uprawiałaś żadnego sportu nic dziwnego, że Twoja kondycja może pozostawiać wiele do życzenia. Dobra wiadomość jest taka, że od teraz będzie tylko lepiej. Pierwsze zajęcia zazwyczaj zaczynają się od zwykłych obrotów i podciągania na rurze. Skomplikowane układy akrobatyczno – taneczne pozostaw na później. Na nie przyjdzie jeszcze czas. Z czasem zapewne będzie wykonywała szpagaty i z łatwością podciągała się na rurze, aby za chwile z niej zjechać, wykonując przy tym inne figury. Pole dance to również sposób na poznanie własnego ciała, odkrycie własnej kobiecości i… nabranie pewności siebie.

Pole dance, jako dyscyplina olimpijska

To nie żarty. Rozpoczęta starania, aby taniec na rurze stał się dyscypliną olimpijską. Co ciekawe, trenuje go coraz więcej więcej mężczyzn. Zawody pole dance już są. Rozgrywane są również mistrzostwa świata. Oczywiście, jak w innych konkurencjach, również i tutaj obowiązuje program podstawowy. To tutaj uczestnicy wykonują określone figury. Runda dowolna to pokaz umiejętności. Tutaj można pozwolić sobie na dowolność i pokazać unikalne, indywidualne umiejętności.

Artykuł powstał dzięki serwisowi https://tancerka-erotyczna.com/ Szukasz instruktorki pole dance? Zapraszamy do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pole dance – trening dla ciała i zmysłów

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0