Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Połączenie turystyki wysokogórskiej i narciarstwa

zima

Jeżeli należysz do grona miłośników turystyki wysokogórskiej i narciarstwa, wiedz, że istnieje możliwość połączenia Twoich upodobań. Połączenie to określane jest jako skituring.

Sprzęt potrzebny przy skituringu

W razie zainteresowania skituringiem, niewątpliwie należy mieć świadomość, jaki sprzęt jest do tego celu potrzebny. Jeżeli chodzi o narty touring, w porównaniu do nart zjazdowych sprzęt należy określić jako zdecydowanie lżejszy. Niemniej jest pewien wyjątek i tym wyjątkiem są narty freeride’owe z zapięciami skiturowymi. Są to narty, które można określić jako szersze od zwykłych, a to z kolei powoduje, iż są cięższe.
Koniecznie trzeba jeszcze powiedzieć na temat wiązać i obuwia. Zwłaszcza że w jednym i drugim przypadku są dwie opcje. Tak więc należy mieć świadomość, że jest podejście z ruchomą piętą (jak w nartach biegowych) oraz podejście, w przypadku którego mamy do czynienia z blokadą (tak,, jak przy nartach zjazdowych).

Kto może zdecydować się na skituring?

Warto jeszcze powiedzieć na temat tego, kto może zdecydować się na skituring (w końcu czasami mówi się, że uczestnictwo w danym wydarzeniu jest niewskazane, gdyż dotyczy innych osób). W przypadku skituringu sytuacja przedstawia się jednak w inny sposób. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z odwzorowanie tego, jak przedstawiają się oczekiwania zainteresowanych osób. Biorąc to pod uwagę, możliwe jest wyróżnienie trzech grup narciarzy, grupy te to sprinterzy, freeriderzy i turyści.
Co do sprinterów, mowa o osobach, dla których skituring jest po prostu dobrym treningiem.
Freeriderzy są z kolei łowcami puchu, którzy korzystają z ciężkich nart i podczas wspinania się stromym zboczem, to właśnie oni wykonują pierwszy ślad. Poza tym można też dodać, że freeriderzy w trakcie zjazdu decydują się na skok ze skały.
Jeśli chodzi o turystów, sprawa powinna być prosta, mowa o osobach decydujących się na formę aktywnej turystyki. Przy turystach należy raczej spodziewać się sprzętu o średniej wadze i chodzenia wolnym tempem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Połączenie turystyki wysokogórskiej i narciarstwa

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0