Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

schody

Starsze budynki nie wyposażone w windy mogą stanowić bardzo istotną barierę architektoniczną. Wnoszenie towarów po schodach, urządzeń gospodarstwa domowego, próba wniesienia osób niepełnosprawnych na wyższe piętra w budynkach może wymagać dużego wysiłku fizycznego. Co więcej, używając wyłącznie siły naszych mięśni narażamy się na niebezpieczeństwo. Nadmierne naprężenia kręgosłupa i duże obciążenia mogą spowodować potknięcie lub upadek. Zastosowany w budynkach automatyczny podnośnik jezdny dla pacjenta jest doskonałym rozwiązaniem, nawet do użytku domowego, które pozwoli na swobodne podnoszenie.

Transport osób niepełnosprawnych po schodach – schodołazy osobowe

Osoby niepełnosprawne muszą na co dzień zajmować się wieloma sprawami. Do wielu barier społecznych dochodzą bariery architektoniczne. Stare budynki czy bloki niewyposażone w windy i podjazdy na schodach były często przyczyną wyobcowania osoby niepełnosprawnej ruchowo, która z czasem stopniowo ograniczała kontakt z powodu trudności w poruszaniu się. Poprzez elektryczny podnośnik pacjenta ułatwione zostaje podniesienie chorego pacjenta i przeniesienie go na wózek inwalidzki, czy łózko rehabilitacyjne.

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych można podzielić na różne kategorie, np.:

  • Podnośniki osobowe,
  • Podnośniki wannowe,
  • Podnośniki transportowo-kąpielowe,
  • Podnośnik osobowy do samochodu,
  • Podnośniki sufitowe,
  • Podnośniki basenowe

Schodołaz gąsienicowy do wózka

Winda schodowa dla wózków inwalidzkich, jej rama i wszystkie komponenty są produkowane z najwyższą starannością i z materiałów najwyższej jakości. Zwykle masa całkowita urządzenia nie przekracza kg, a dopuszczalna masa ładunku, który można nim przewieźć w zależności od modelu wynosi około 130 kg. Koła zamontowane w krzesełku obracają się niezależnie od pozostałych umożliwiając płynną jazdę po schodach ustawionych pod różnymi kątami nachylenia. Osobowe windy schodowe, czyli windy schodowe dla osób niepełnosprawnych, wydają się być niezbędnym wyposażeniem każdej osoby z niepełnosprawnością mieszkającej na wyższym poziomie bez przystosowanej windy.

Schodołaz gąsienicowy z rampami

Windy schodowe dla osób niepełnosprawnych z torami to praktyczne i szybkie rozwiązanie. Tory z łatwością dostosują się do stopni nawet dalej od siebie niż standardowe stopnie. Jednak nachylenie nie powinno przekraczać 35 stopni. Gąsienicowa winda schodowa do wózka umożliwia bardzo szybkie przemieszczanie się. Jest to hołd dla wygody ludzi i ich opiekunów. Osoba niepełnosprawna nie musi nawet opuszczać wózka inwalidzkiego, aby wspiąć się po kolejnych stopniach. Gąsienicowa winda schodowa z rampami to jeszcze więcej. Rampy umożliwią jeszcze sprawniejsze przekraczanie istniejących obiektów architektonicznych. W większości przypadków schody gąsienicowe można łatwo złożyć i są mobilne oraz łatwe do Bez problemu mieszczą się w bagażniku samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0