Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak podawać sushi w domu?

sushi

Sushi wyrasta na nową ulubioną potrawę Polaków. Przed laty nie było praktycznie dostępne i serwowane było wyłącznie w wybranych restauracjach, teraz można zamówić je w wielu punktach, a nawet bez problemu kupić składniki do jego przygotowania własnoręcznie. Gdy chcesz spróbować wykonać sushi samodzielnie, nie zapominaj też o tym, że warto podać je na dekoracyjnej zastawie w dalekowschodnim stylu. W co warto się zaopatrzyć?

Co to jest sushi?

Sushi to tradycyjna potrawa japońska przygotowywana z gotowanego ryżu, który zaprawiany jest octem ryżowym, a także z rozmaitych dodatków, na przykład surowym mięsem ryb, warzywami, wodorostami nori, owocami morza, jajkami czy grzybami. Sushi spożywa się też z sosem sojowym oraz japońskim chrzanem wasabi o zielonym kolorze. Marynowany imbir w małych ilościach je się pomiędzy różnymi rodzajami sushi, aby w ten sposób oczyścić kubki smakowe.

Gdy chcesz przyszykować sushi samodzielnie, w takim przypadku możesz zrobić to bez problemu, korzystając z internetowych poradników, które w formie wideo pokazują, jak krok po kroku wykonać potrawę z dostępnych składników. Często jednak problemem jest efektowne zaserwowanie sushi.

Tradycyjne sushi

Tradycyjnie sushi podawane jest na dużej paterze, na której układa się wszystkie rodzaje potrawy – nie należy ich mieszać i powinny być ułożone w zależności od składników. Poza tym każdy z uczestników takiej orientalnej biesiady powinien otrzymać własny talerzyk – kładzie się na nim także chrzan oraz marynowany imbir. Ponadto oprócz talerzyka dostaje się miseczkę, do której nalewa się sos sojowy.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama różnych zestawów do sushi, także inspirowanych dalekowschodnim stylem. Największym powodzeniem ciesz się te wykonane w kształcie kwadratowym lub prostokątnym, które są w kolorze czarnym lub innych ciemnych kolorach. Także można znaleźć zastawę w kolorze białym i zdobioną japońskimi znakami.

Jak jeść sushi?

Sushi można jeść zarówno pałeczkami, jak i rękoma – nie każdy o tym wie, ale chwytanie rolek palcami nie jest wcale wyrazem złego stylu. Oczywiście, widelec nie jest już mile widziany. Warto też pamiętać o tym, że sushi powinno się jeść w całości, a nie odgryzać po kawałku. Do wyboru, jeżeli chodzi o pałeczki, mamy te jednorazowe wykonane z drewna bambusowego, a także wielorazowe, na przykład z drewna lakierowanego czy stali nierdzewnej. Można nawet zakupić pałeczki personalizowane, na przykład ze swoim imieniem czy znaczkami – oferuje je sklep internetowy orientdeco.pl.

Jest jeszcze kwestia tego, jaki napój podać do sushi – jeżeli chodzi o alkohole, można zdecydować się na sake lub też na wino śliwkowe, które można kupić obecnie w wielu lepszych delikatesach. Gdy chodzi o napoje bezalkoholowe, najlepszym wyborem będzie zielona herbata albo ciepła woda.

Zatem jeżeli zależy ci na tym, aby zrobić fantastyczną ucztę i podać sushi, nie zapominaj też o tym, że warto zaopatrzyć się w odpowiednie zestawy do sushi, dzięki którym będzie można sprawić, że atmosfera podczas spotkania będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak podawać sushi w domu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0