Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak podawać sushi w domu?

sushi

Sushi wyrasta na nową ulubioną potrawę Polaków. Przed laty nie było praktycznie dostępne i serwowane było wyłącznie w wybranych restauracjach, teraz można zamówić je w wielu punktach, a nawet bez problemu kupić składniki do jego przygotowania własnoręcznie. Gdy chcesz spróbować wykonać sushi samodzielnie, nie zapominaj też o tym, że warto podać je na dekoracyjnej zastawie w dalekowschodnim stylu. W co warto się zaopatrzyć?

Co to jest sushi?

Sushi to tradycyjna potrawa japońska przygotowywana z gotowanego ryżu, który zaprawiany jest octem ryżowym, a także z rozmaitych dodatków, na przykład surowym mięsem ryb, warzywami, wodorostami nori, owocami morza, jajkami czy grzybami. Sushi spożywa się też z sosem sojowym oraz japońskim chrzanem wasabi o zielonym kolorze. Marynowany imbir w małych ilościach je się pomiędzy różnymi rodzajami sushi, aby w ten sposób oczyścić kubki smakowe.

Gdy chcesz przyszykować sushi samodzielnie, w takim przypadku możesz zrobić to bez problemu, korzystając z internetowych poradników, które w formie wideo pokazują, jak krok po kroku wykonać potrawę z dostępnych składników. Często jednak problemem jest efektowne zaserwowanie sushi.

Tradycyjne sushi

Tradycyjnie sushi podawane jest na dużej paterze, na której układa się wszystkie rodzaje potrawy – nie należy ich mieszać i powinny być ułożone w zależności od składników. Poza tym każdy z uczestników takiej orientalnej biesiady powinien otrzymać własny talerzyk – kładzie się na nim także chrzan oraz marynowany imbir. Ponadto oprócz talerzyka dostaje się miseczkę, do której nalewa się sos sojowy.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama różnych zestawów do sushi, także inspirowanych dalekowschodnim stylem. Największym powodzeniem ciesz się te wykonane w kształcie kwadratowym lub prostokątnym, które są w kolorze czarnym lub innych ciemnych kolorach. Także można znaleźć zastawę w kolorze białym i zdobioną japońskimi znakami.

Jak jeść sushi?

Sushi można jeść zarówno pałeczkami, jak i rękoma – nie każdy o tym wie, ale chwytanie rolek palcami nie jest wcale wyrazem złego stylu. Oczywiście, widelec nie jest już mile widziany. Warto też pamiętać o tym, że sushi powinno się jeść w całości, a nie odgryzać po kawałku. Do wyboru, jeżeli chodzi o pałeczki, mamy te jednorazowe wykonane z drewna bambusowego, a także wielorazowe, na przykład z drewna lakierowanego czy stali nierdzewnej. Można nawet zakupić pałeczki personalizowane, na przykład ze swoim imieniem czy znaczkami – oferuje je sklep internetowy orientdeco.pl.

Jest jeszcze kwestia tego, jaki napój podać do sushi – jeżeli chodzi o alkohole, można zdecydować się na sake lub też na wino śliwkowe, które można kupić obecnie w wielu lepszych delikatesach. Gdy chodzi o napoje bezalkoholowe, najlepszym wyborem będzie zielona herbata albo ciepła woda.

Zatem jeżeli zależy ci na tym, aby zrobić fantastyczną ucztę i podać sushi, nie zapominaj też o tym, że warto zaopatrzyć się w odpowiednie zestawy do sushi, dzięki którym będzie można sprawić, że atmosfera podczas spotkania będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak podawać sushi w domu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0