Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Plecak czy worek do szkoły, trening i siłownię?

plecak

Plecaki stanowią jedne z najbardziej poręcznych i efektywnych sposobów na transport podręcznego bagażu, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów, wycieczkowiczów czy sportowców. Przeglądając sklepowe oferty, możemy natrafić się na szeroki asortyment rozmaitych modeli plecaków, posiadających różne wzornictwo, rozmiary, krój.

Badania rynku wskazują jednak na to, że klasyczny plecak posiada rosnącą w siłę konkurencję. Mowa tutaj o specjalnych workach, które pełnią funkcję torby noszonej na plecach. Są one bardzo ciekawe, ponieważ odznaczają się wyjątkowo prostą konstrukcją, która okazuje się jednak zaskakująco praktyczna. Potwierdzają to specjaliści ze sklepu sportowego active.sklep.pl. Produkty te zyskały popularność przede wszystkim w modzie młodzieżowej, gdzie konsumenci są bardziej otwarci na nowe trendy i wynalazki.

Praktyczna strona wyposażenia – który z tych produktów spisuje się lepiej?

Ankiety przeprowadzone wśród częstych użytkowników plecaków wykazały, że najistotniejszym kryterium, które biorą pod uwagę podczas wyboru torby, jest jej funkcjonalność. Nie można się temu dziwić – to w końcu sprzęt, z którego korzystamy regularnie, często wręcz codziennie, dlatego naturalnym jest, że na pierwszym miejscu kładziemy swój komfort i wygodę. Zastanawiając się, czy lepszym wyborem okaże się tradycyjny plecak czy worek, warto jest zapoznać się z ich charakterystycznymi cechami.

Przewagi standardowego plecaka to:

  • Większa różnorodność produktów
  • Lepsze rozłożenie nacisku na plecy
  • Dostęp do licznych kieszonek i przedziałów

Worki natomiast charakteryzuje:

  • Szybsze i bardziej intuicyjne zapięcie
  • Unikalny, intrygujący wygląd
  • Maksymalna pojemność w stosunku do wymiarów

Sami musimy odpowiedzieć sobie na to, czego właściwie oczekujemy od swojego wyposażenia. Ceny obu tych modeli są raczej porównywalne, dlatego nie powinny one odgrywać w tej decyzji szczególnie dużej roli.

Komu zaleca się jaki plecak?

Uczniowie cieszą się największą swobodą podczas wyboru, ponieważ w ich przypadku tornister nie musi być wyjątkowo pojemny. Dobrze spisze się nawet mniejszy plecak – wystarczy, że nie nadwyręża on pleców dziecka i nie uwiera go w żaden sposób. Wybrany egzemplarz powinien być także dość łatwy w czyszczeniu, gdyż ochlapanie błotem czy wylanie soku wewnątrz to wypadki na porządku dziennym. Młodzież skłania się głównie w stronę worków, gdyż prezentują się one ciekawie i można szybciej się do nich spakować.

Z drugiej strony, przenoszenie ze sobą sprzętu na siłownię wymaga torby o wyspecjalizowanej konstrukcji, która jest wyposażone w silne zapięcia. Większość trenerów osobistych zachęca za zaopatrzenia się w zwykły plecak lub torbę sportową, gdyż są one niezawodne i całkiem wytrzymałe, nie obciążając przy tym kręgosłupa, o ile nosi się je w prawidłowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Plecak czy worek do szkoły, trening i siłownię?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0